reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMZ Poland
Przemysł elektroniczny |

BMZ Poland strategicznym partnerem Daimler Buses

Grupa BMZ poinformowała w komunikacie prasowym, że Daimler Buses i jej spółka córka BMZ Poland zawarły strategiczne partnerstwo w zakresie rozwoju i dostaw nowej generacji baterii do e-busów.

Jak wynika z komunikatu prasowego, BMZ Poland będzie wspólnie z Daimler Buses rozwijać istniejącą technologię baterii pod kątem wymagań autobusów z napędem elektrycznym. Nowa generacja baterii NMC4 ma łączyć wysoką gęstość energii, skutkującą dłuższym zasięgiem dla e-busów, z bardzo długim cyklem życia.

"Współpraca między naszymi firmami łączy w sobie dwa ważne aspekty: Doświadczenie Daimler Buses w zakresie rozwoju i produkcji autobusów, a także know-how BMZ w zakresie rozwiązań baterii litowo-jonowych do dużych obciążeń” — mówi Michael Klein, dyrektor operacyjny Daimler Buses, w komunikacie prasowym. „Jestem podekscytowany, widząc rozwój wyjątkowej nowej generacji baterii dla naszych autobusów z napędem elektrycznym. Ta współpraca stanowi ważny kamień milowy w przejściu na bezemisyjny transport publiczny w całej Europie”.

BMZ zaznacza, że klienci Daimler Buses będą mogli zacząć korzystać z baterii NMC4 od połowy dekady.

"Rozwój i produkcja najlepszych w swojej klasie systemów e-bus to nasza strategia od dekady. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Daimler Buses. Osobiście traktuję tę nominację jako nagrodę za konsekwentną strategię rozwoju i inwestowania w rynek autobusów elektrycznych. Teraz, wspólnie z Daimler Buses, będziemy mogli realizować tę strategię na znacznie większą skalę” — wyjaśnia Tomasz Jankowski, dyrektor generalny BMZ Poland. 

Paweł Kępski, Head of Business Unit EV w BMZ Poland, dodaje w komunikacie, że firma rozszerzy swoją produkcję w Gliwicach, dzięki czemu obiekt ten będzie pierwszym tego typu w Unii Europejskiej, który został zbudowany na potrzeby produkcji baterii autobusowych wraz z w pełni zautomatyzowaną linią montażową.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama