reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wolfspeed
Analizy |

Jana Partners lobbuje za zmianą strategii w Wolfspeed

Jana Partners zaczyna wywierać presję na Wolfspeed - podaje agencja Reutersa. Akcjonariusze są niezadowoleni z ostatnich decyzji i całej strategii zarządu firmy z Durham Karolinie Północnej. Akcje spółki są na rekordowo niskim poziomie 22,12 dolarów za sztukę.

Jana Partners specjalizuje się w zakupie udziałów w spółkach, które osiągają słabsze wyniki. Następnie doradza i lobbuje za wprowadzeniem zmian, które według Jana są niezbędne w celu poprawy wyników.

Dokładnie taki scenariusz realizowany jest z Wolfspeed - największym na świecie producentem półprzewodników, specjalizującego się w materiałach i urządzeniach z węglika krzemu i azotku galu. Jana naciska, żeby Wolfspeed podjął "wszelkie działania w celu poprawy wyników”. Zaleca, by spółka rozpoczęła "kompleksowy przegląd alternatyw strategicznych" - podaje agencja Reutersa.

"Tego rodzaju badanie alternatywnych rozwiązań mogłoby doprowadzić do odkrycia wielu sposobów na podniesienie wartości i osiągnięcie zysków, w tym poprzez sprzedaż" - czytamy w liście skierowanym do zarządu spółki z siedzibą w Durham w Karolinie Północnej.

Firma Wolfspeed oświadczyła, że jej zarząd uważnie przeanalizuje list od Jana, dodając, że z niecierpliwością oczekuje na nawiązanie współpracy w najbliższej przyszłości.

Sprawa jest o tyle poważna, że kurs akcji Wolfspeed spadł o prawie 50% od stycznia. Spółka straciła 63% swojej wartości w ciągu ostatniego roku. Wszystko to za sprawą błędnych decyzji zarządu. Firma nie zrealizowała swoich finansowych i operacyjnych celów.  Doprowadziło to  do sytuacji, gdzie inwestorzy obawiają się o skuteczność  strategii firmy. I zaczynają kwestionować słuszność decyzji o lokowanie kapitału w spółkę.

"Wysiłki zarządu zmierzające do odwrócenia fatalnych wyników dla akcjonariuszy muszą również obejmować zobowiązanie do szybkiego zaangażowania się w kompleksowy przeglądu innych strategicznych rozwiązań" - napisali partner zarządzający Jana Scott Ostfeld i założyciel firmy Barry Rosenstein.

Według ustaleń agencji Reutersa bank inwestycyjny Goldman Sachs zaproponował cenę fuzji i przejęcie spółki na poziomie 126 dolarów za akcję. Oferta jest więcej niż dobra, stanowi prawie 500% premię w stosunku do obecnej ceny akcji Wolfspeed, które wynoszą zaledwie 22,12 dolarów (stan na poniedziałek 22 kwietnia 2024 r.).
 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama