reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AIUT
Analizy |

AIUT i FAIRP wzmacniają relacje na linii Polska — Tajwan

23 kwietnia 2024 r. z inicjatywy firmy AIUT przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Automatyki i Robotyki (FAIRP) oraz Taiwan Automation Intelligence and Robotics Association (TAIROA) podpisali w Gliwicach porozumienie w zakresie strategicznego partnerstwa i współpracy biznesowej pomiędzy oboma krajami.

We wtorek 23 kwietnia w Gliwicach w siedzibie głównej AIUT — polskiego przedsiębiorstwa działającego w branży automatyki i robotyki przemysłowej oraz IIoT spotkali się prezes FAIRP, Tomasz Haiduk oraz prezes TAIROA Kou-I Szu. Obaj panowie podpisali porozumienie tzw. Memorandum of Understanding (MOU).

Umowa dotyczy współpracy w zakresie budowania kontaktów pomiędzy firmami członkowskimi obu organizacji. Chodzi o ułatwienie realizacji projektów biznesowych w Polsce, na Tajwanie oraz na skalę globalną. Rozpoczęliśmy kolejny ważny dialog. Polski sektor przemysłowy prężnie się rozwija i oferuje technologie i usługi inżynierskie, których oczekuje rynek globalny. Stąd działania FAIRP na rzecz umacniania współpracy z bliźniaczymi organizacjami światowego sektora przemysłowego. Tajwan to dla nas ważny kierunek współpracy gospodarczej, a podpisane porozumienie jednoznacznie potwierdza, że Polska, także jako dostawca zaawansowanych technologii Przemysłu 4.0, może być pożądanym i uznanym partnerem. Z pewnością dobrze wykorzystamy nasz wzajemny potencjał – powiedział prezes FAiRP Tomasz Haiduk.

W ramach wzajemnych ustaleń stowarzyszenia przewidują też wymianę wiedzy, doświadczeń, wzajemne wizyty oraz wspólne uczestnictwo w wydarzeniach branżowych.

Celem naszego porozumienia jest wzmocnienie współpracy między Tajwanem a Polską w zakresie możliwości realizacji projektów przemysłowych i wspólnego wzrostu na rynku międzynarodowym. Jestem przekonany, że to partnerstwo przyniesie obu stronom wymierne korzyści i stanie się fundamentem do budowy ciekawych projektów – podkreślił prezes TAIROA Kou-I Szu.

Porozumienie o współpracy podpisano podczas trzydniowej wizyty przedstawicieli TAIROA w Polsce. Współgospodarzem inicjatywy jest firma AIUT, największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej i członek założyciel FAiRP.

(...)Celem naszego spotkania z przedstawicielami Tajwanu jest prezentacja możliwości firm członkowskich FAIRP w zakresie realizacji usług przemysłowych i naszej biegłości w robotyzacji i cyfryzacji przemysłu na światowym poziomie. Demonstracja naszego krajowego potencjału w zakresie budowy systemów produkcyjnych oraz bogatego zaplecza do rozwoju technologii w ramach zaplanowanych wizyt studyjnych w AIUT, VIGO Photonics, Mago, Maspex, Goodram i Saule Technologies, stanowi doskonały punkt wyjścia do rozmów o wspólnej realizacji projektów z członkami TAIROA na arenie międzynarodowej – powiedział prezes Grupy AIUT Marek Gabryś.

W podpisaniu umowy udział wzięli pracownicy Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce oraz przedstawiciele firm członkowskich FAIRP. Z kolei delegacji TAIROA towarzyszyli pracownicy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama