reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK hynix
Biznes |

SK Hynix zainwestuje 3,86 mld USD w produkcję pamięci DRAM

SK Hynix twierdzi, iż planuje zwiększyć moce produkcyjne pamięci DRAM nowej generacji, w tym HBM, w odpowiedzi na szybko rosnący popyt na półprzewodniki AI.

Firma zapowiada, że zainwestuje około 5,3 bln KRW (ok. 3,86 mld USD) w budowę fabryki o nazwie M15X w Cheongju, w prowincji North Chungcheong. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na koniec kwietnia, a jej zakończenie na listopad 2025 r., co pozwoli na wczesną masową produkcję.

Wraz z planowanym stopniowym wzrostem inwestycji w sprzęt, całkowita inwestycja w budowę nowej bazy produkcyjnej wyniesie ponad 20 bln KRW (14,5 mld USD) w perspektywie długoterminowej.

SK hynix twierdzi w komunikacie prasowym, że oczekuje, iż ekspansja inwestycji przyczyni się do ożywienia krajowej gospodarki, jednocześnie wzmacniając reputację Korei jako potęgi w dziedzinie półprzewodników.

Branża półprzewodników uważa, że rynek DRAM wszedł w średnio- i długoterminową fazę wzrostu wraz z nadejściem ery sztucznej inteligencji. Oprócz pamięci HBM, która ma rosnąć o ponad 60% rocznie, SK Hynix przewiduje, że ogólny popyt na pamięć DRAM prawdopodobnie będzie stale wzrastał, napędzany przez rozwiązania modułowe DDR5 o dużej pojemności dla serwerów.

SK Hynix ustalił, że zwiększenie możliwości DRAM z naciskiem na HBM jest wymogiem dla przyszłego wzrostu - ponieważ HBM wymaga co najmniej dwukrotnie większych możliwości, aby zapewnić taką samą produkcję jak ogólne produkty DRAM.

W przyszłym zakładzie M15X w Cheongju firma planuje produkować nowe pamięci DRAM przed ukończeniem pierwszego zakładu w Yongin Semiconductor Cluster w pierwszej połowie 2027 roku. Mówi się, że M15X jest w najlepszych warunkach do optymalizacji produkcji HBM ze względu na jego lokalizację w pobliżu M15, który zwiększa możliwości TSV1.

Oddzielnie, SK Hynix będzie kontynuować inne krajowe inwestycje, w tym klaster półprzewodników Yongin.

"Wraz z przekształceniem w kluczowy obiekt, który dostarcza pamięci AI na świat, M15X odegra kluczową rolę jako kamień milowy łączący teraźniejszość i przyszłość firmy" – mówi Kwak Noh-Jung, prezes i dyrektor generalny SK Hynix w komunikacie prasowym. "Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja będzie gigantycznym skokiem, który wykroczy poza sektor prywatny i przyczyni się do przyszłości szerszej gospodarki krajowej".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama