reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saab
Biznes |

Saab będzie rozwijał system Gripen

Szwedzki koncern zbrojeniowy Saab poinformował o zamówieniu otrzymanym od Szwedzkiej Agencji Materiałów Obronnych (FMV). Współpraca dotyczy wsparcia w obszarze rozwoju systemu Gripen.

Otrzymane od FMV zamówienie na zasoby rozwojowe systemu Gripen jest kontynuacją zawartego kontraktu, w ramach którego FVM zakupił niedawno dodatkowe zasobniki celownicze Litening 5. Współpraca dotycząca obsługi i wsparcia samolotów testowych, platform i symulatorów umożliwi Saab rozwój systemu Gripen, opracowanie nowych możliwości samolotów Gripen serii C/D i E oraz modernizację istniejących systemów.

„Gripen został zaprojektowany z myślą o ciągłych modernizacjach, aby sprostać obecnym i przyszłym zagrożeniom. Ciągły rozwój wymaga zaawansowanych symulatorów i platform, które są łatwe w obsłudze, opłacalne w utrzymaniu i szybkie w dostosowaniu do nowych możliwości. To zamówienie gwarantuje, że Gripen pozostanie w czołówce przez długi czas" - powiedział Lars Tossman, szef działu aeronautyki Saaba.

Prace mają być prowadzone głównie w zakładach Saaba w Linköping, Göteborgu, Järfälla i Arboga. Wartość złożonego zamówienia to 540 mln SEK (dotyczy prac w roku obrotowym 2024).


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama