reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tigerlily173 pixabay
Biznes |

Rekordowe przychody Elektrotim

Jak podaje wrocławska spółka Elektrotim jej przychody netto w 2023 roku przekroczyły 530 mln złotych, przy rekordowym wyniku netto powyżej 40 mln. Wypłacona w lipcu dywidenda oraz konsekwentna realizacja ogłoszonej strategii przyczyniły się do ponad trzykrotnego wzrostu kapitalizacji giełdowej. Spółka została przyjęta do indeksu sWIG80.

W ocenie Elektrotim tak dobre wyniki są konsekwencją dywersyfikacji obsługiwanych rynków i mimo zmniejszonego w 2023 roku udziału kontraktu na budowę zapory perymetrycznej na granicy polsko-białoruskiej, to działalność w innych segmentach, szczególnie energetycznym, zapewniła Spółce dynamiczny wzrost.

„Wejście w nowe nisze rynkowe oraz twórczy rozwój innowacyjnych i atrakcyjnych dla
odbiorców usług i rozwiązań pozwolił nam na 25% wzrost przychodów i rekordowy, bo prawie 80%, wzrost wyniku w stosunku do i tak już bardzo dobrego 2022 roku” – powiedział prezes zarządu Artur Więznowski.

Zauważalne na rynku spowolnienie zarząd traktuje jako zjawisko chwilowe, które zamierza wykorzystać na stabilizację struktur i przygotowanie zasobów pod realizację nowych projektów.

„Umowa na zabezpieczenie kolejnego odcinka granicy oraz kontrakty podpisane w I kwartale tego roku stabilizują nasz portfel zamówień na poziomie przekraczającym 600 mln złotych. Uważamy, że większość rynków, na których działamy doświadczy w nadchodzących latach dynamicznego wzrostu. Dotyczy to transformacji sektora energetycznego, w tym rozwoju segmentu OZE i energetyki jądrowej, wzrostu wydatków na obronność i zabezpieczenie infrastruktury krytycznej oraz granic Unii Europejskiej, modernizacji sieci kolejowej i transportu miejskiego oraz – zasilanych z KPO – wydatków samorządów na optymalizację rozwiązań komunikacyjnych i nowoczesne i estetyczne (czego wymaga rozwój turystyki) oświetlenie. Do tego dochodzą plany budowy i modernizacji zakładów przemysłowych w ramach europejskiego łańcucha dostaw. Wszystkie te rynki są podstawą wzrostu i sukcesu Elektrotim S.A.”. – podsumowuje Prezes Więznowski.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama