reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL_Granek
Biznes |

XTPL dostarczy kolejne zamówienie HB Technology

XTPL dostarczy w pierwszym półroczu 2024 drugi moduł przemysłowy do partnera z Korei Płd. firmy HB Technology. Współpraca nakierowana jest na przemysłowe wdrożenie technologii XTPL na linie produkcyjne u wiodącego producenta wyświetlaczy Flat Panel Display (FPD).

To zamówienie jest wynikiem zakończonego z sukcesem etapu budowy prototypu przemysłowego urządzenia z modułem XTPL. Na przełomie 2023 i 2024 roku urządzenie zostało dostarczone przez HB Technology. Tam nastąpiło jego uruchomione i pierwsze testy. Kolejne zamówienie modułu tego typu przyspieszy dalsze testy technologii XTPL, prowadzone równolegle w HB Technology oraz w placówce klienta końcowego. 

Firma HB Technology jest notowanym na giełdzie w Korei Płd. producentem przyrządów do testowania i naprawy urządzeń dla globalnych producentów wyświetlaczy. Klientami koreańskiej firmy są m.in. Samsung Display Corporation i Beijing BOE Display Technology. 

Postępy w obszarze modułów do wdrożeń przemysłowych na linie produkcyjne globalnych producentów elektroniki cieszą nas szczególnie, ponieważ w długoterminowej wizji rozwoju XTPL będzie to kluczowy komponent przychodów Spółki. Już w horyzoncie przyjętej przez nas w ubiegłym roku Strategii na lata 2023- 2026 założyliśmy partycypację linii projektów przemysłowych w celu 100 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług na poziomie około 50%. To wymaga systematycznego rozwoju naszych projektów nakierowanych na wdrożenia przemysłowe, a także inwestycji w zwiększenie mocy produkcyjnych. Z satysfakcją możemy powiedzieć, że obydwie te ścieżki są przez nas skutecznie realizowane, a co za tym idzie konsekwentnie dążymy do osiągnięcia przyjętych celów. Wierzymy, że efektem naszych działań będzie globalnie rozpoznawalna marka XTPL, mająca swój istotny udział w łańcuchu wartości elektroniki nowej generacji, z którą wszyscy na co dzień będziemy mieli styczność – mówi członek zarządu ds. finansowych XTPL Jacek Olszański.

Model biznesowy XTPL opiera się na trzech komplementarnych liniach biznesowych. Stanowią je moduły do wdrożeń przemysłowych na linie produkcyjne globalnych producentów elektroniki, urządzenia prototypujące Delta Printing System (DPS) oraz High Performance Materials (HPM, nanotusze). Spółka posiada łącznie 9 projektów nakierowanych na przemysłowe wdrożenia swojej technologii, z czego na zaawansowanych etapach rozwoju znajdują się 4 projekty obejmujące 3 strategiczne dla Spółki obszary: półprzewodniki, wyświetlacze oraz zaawansowane płytki PCB. Łączny potencjał z wszystkich 9 rozwijanych obecnie projektów przemysłowych, przy założeniu ich pozytywnej walidacji, Spółka szacuje na ok. 400 mln zł średniorocznych przychodów. 

Zamówienie kolejnego modułu przemysłowego przyspieszy dalsze testowanie i weryfikację kompatybilności technologii XTPL ze specyficznymi wymaganiami klienta końcowego. Warto przypomnieć, że cały proces ewaluacji naszej technologii wspólnie z HB Technology oraz z klientem końcowym trwa już około 3 lata, a każda interakcja z partnerami to duży zastrzyk nauki i wiedzy, według której usprawniamy procesy w ramach naszych pozostałych projektów przemysłowych. Wierzę, że przyczyni się do to przyspieszenia kolejnych wdrożeń, a w horyzoncie naszej Strategii na lata 2023-2026, przełoży się na 10-krotny wzrost przychodów ze sprzedaży produktów i usług do 100 mln zł do końca 2026 roku – powiedział prezes Zarządu XTPL S.A.Filip Granek.

W 2022 r. globalna wartość branży OLED wyniosła 38,4 miliardów dolarów — podaje Precedence Research. Natomiast jej spodziewany wzrost może sięgnąć nawet 260 miliardów dolarów w roku 2032. Oznacza to średnioroczny wzrost w dekadzie 2023-2032 na wysokim poziomie +21,1%.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama