reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Phoenix Contact
Biznes |

Festo i Phoenix Contact nawiązują partnerstwo technologiczne

Festo, producent technologii automatyki pneumatycznej i elektrycznej, będzie używać technologii PLCnext, otwartego ekosystemu automatyki firmy Phoenix Contact do produkcji nowych inteligentnych urządzeń.

Nowa generacja produktów ma zostać wprowadzona na rynek pod koniec roku. Integracja technologii PLCnext otwiera szeroki zakres możliwości dla Festo i jej klientów. Technologia PLCnext opiera się na otwartej architekturze, która umożliwia opracowywanie indywidualnych rozwiązań i istniejących systemów. Festo może zatem oferować rozwiązania automatyzacji dostosowane do specyficznych wymagań klienta.

Połączenie know-how obu firm pozwoli na korzystną współpracę w celu jak najlepszego radzenia sobie z przyszłymi wyzwaniami technologicznymi — np. w obszarze cyberbezpieczeństwa. Firmy podkreślają, że partnerstwo zapowiada innowacyjne rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Współpracując i łącząc zasoby, wspólnie sprostają wyzwaniom cyfrowej transformacji.

Wspólnym celem obu firm jest spełnienie wymagań wynikających z konwergencji IT i OT (technologii informatycznych i operacyjnych) w przemyśle poprzez otwarte rozwiązania automatyzacji.

"W szybko zmieniającym się świecie coraz ważniejsze staje się nawiązywanie partnerstw i współpraca w ramach otwartych platform technologicznych. Zmiana dotychczasowego podejścia jest wyraźnie zauważalna. Wspólnie z Festo będziemy nadal pracować nad generowaniem nowych rozwiązań dla naszych klientów. Ponieważ zrównoważone innowacje można osiągnąć tylko poprzez ścisłą współpracę" - podkreśla Frank Stührenberg, CEO Phoenix Contact w komunikacie prasowym.

Festo poszukiwało partnera z otwartym oprogramowaniem, który zapewni odpowiedni system operacyjny, rozwinie go i wprowadzi na rynek.

"Otwartość PLCnext Technology tworzy dla wielu dostawców możliwość oferowania elastycznej, bezpiecznej i nowoczesnej technologii automatyzacji. Partnerstwo technologiczne z Festo stanowi kamień milowy dla branży automatyki. Im więcej partnerów znajduje się w otwartym ekosystemie automatyki, tym bardziej staje się on wartościowy dla każdego uczestnika" - powiedział dyrektor operacyjny i prezes obszaru biznesowego Industry Management and Automation w Phoenix Contact Ulrich Leidecker.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama