reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2008

Nokia Siemens redukuje 1820 miejsc pracy i zamyka fabrykę w Esbo

Nokia Siemens Networks ogłosiła, iż zamierza zwolnic 1820 osób, głównie w Niemczech i Finlandii. Działania te są częścią procesu cięcia kosztów, który ma przynieść 2 mld euro oszczędności.
W poniedziałek Nortel ogłosił, iż jest zmuszony zwolnić 1.300 osób, ażeby sprostać rosnącej konkurencji, zmniejszającemu się popytowi oraz spadającym cenom.

’Coraz trudniejsze warunki rynkowe pokazały, iż istnieje potrzeba dalszych redukcji’ czytamy w komunikacie Nokia Siemens. Firma ogłosiła, iż planuje zwolnienie 750 osób w Finlandii oraz zamknięcie fabryki w Monachium, zatrudniającej 500 osób.

Według YLE Finland, firma planuje zamknąć fabrykę w Esbo (Finlandia) oraz sprzedać zakład w Durach (Niemcy), zatrudniający 500 osób. Dodatkowo, zwolnionych zostanie też 50 osób w Egipcie i 20 w USA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1