reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Biznes |

Intel o rekordowej inwestycji w Polsce

Niemal rok temu Intel zaskoczył wszystkich informacją o budowie w Polsce nowej mega-fabryki - zakładu montażu, testowania i produkcji (ATM). Kompleks ma powstać w Miękini pod Wrocławiem. Amerykanie chcą w ciągu dwóch lat zbudować zakład Integracji i Testowania Półprzewodników.

Nowa infrastruktura będzie miała znaczący wpływ na rozwój i przyszłość firmy z siedzibą główną w Santa Clara. Amerykanie zapowiadają, że kompleks będzie składał się z czterech budynków. Powstanie centrum montażowe i testowe (AT), budynek użyteczności publicznej (CUB), magazyn i budynek biurowy. Wszystko ma zostać zbudowane w szybkim tempie w ciągu około dwóch lat. Firma nie ukrywa, że przy podejmowaniu kluczowej decyzji na temat lokalizacji znaczący wpływ mieli polscy politycy.

"Pierwszym etapem było nawiązanie współpracy z polskim rządem. Pomogli nam w zapewnieniu infrastruktury i poziomowaniu terenu. Równolegle rozpoczęliśmy szczegółowy program projektowania i uzyskiwania pozwoleń, który umożliwia sprawną realizację budowy. Ponadto opracowujemy program umożliwiający bezpieczne prowadzenie budowy półprzewodników w Polsce. Wreszcie, jednym z naszych głównych celów jest zbudowanie nowej organizacji z utalentowanymi pracownikami, którzy będą wspierać to przedsięwzięcie" – powiedział starszy dyrektor budowy, który będzie nadzorował realizację projektu w Polsce Nadav Bar-Ner.

Firma Intel zapowiada, że zapewni nowe miejsca pracy także dla specjalistów z Polski. Zróżnicowany, międzynarodowy zespół ma być mieszanką doświadczenia i zaangażowania do pracy przy produkcji półprzewodników.

"Poszukujemy specjalistów w zakresie zarządzania projektami budowlanymi i inżynierii budowlanej. Będziemy również poszukiwać specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy będą w stanie zapewnić kulturę BHP w projekcie. Pracownicy muszą być niezależni, posiadać zdolność do wykonywania wielu zadań jednocześnie i bezbłędnie działać w szybko zmieniającym się środowisku" – zapowiedział Nadav Bar-Ner.

Fabryka ma być gotowa do rozpoczęcia produkcji w 2027 roku. I ściśle współpracować z zakładami w Europie: irlandzkim oraz niemieckim. Inwestycja Intela jest postrzegana jako koło napędowe dla całego regionu Dolnego Śląska.

Więcej o kulisach inwestycji w Polsce Evertiq pisał tutaj: Jak to było z Polską i Intelem?


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama