reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toshiba
Biznes |

Toshiba zlikwiduje 5000 miejsc pracy

Według doniesień, Toshiba Corp zmniejszyła liczbę swoich pracowników o 5 000 – co stanowi 10% ogółu – próbując usprawnić swoją działalność jako firma prywatna.

W ubiegłym roku japoński gigant elektroniczny wycofał się z tokijskiej giełdy po 74 latach. Zmiana nastąpiła po skandalu księgowym i spadku sprzedaży. Spowodowało to sprzedaż akcji i pozbycie się niektórych części działalności, w tym jednostki produkującej chipy pamięci flash do smartfonów.

Teraz, w prywatnych rękach, Toshiba koncentruje się na produkcji chipów zasilających dla dynamicznie rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych (EV). Firma planuje wydać 175,57 mln USD, aby ponad dwukrotnie zwiększyć swoje moce produkcyjne i dogonić liderów rynku, takich jak Infineon Technologies.

Jednak nowy kierunek wyraźnie wymaga większego usprawnienia siły roboczej. Stąd nowe doniesienia o drastycznych redukcjach zatrudnienia. Według Nikkei, Toshiba redukuje działalność niezwiązaną z podstawową działalnością i w rezultacie poniesie jednorazowe koszty w wysokości około 650 mln USD.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama