reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Government of the Peoples Republic of China
Biznes |

Chiny chcą zatrzymać zagraniczych inwestorów

Agencja Reutersa podaje, że w piątek Chiny ujawniły plany mające na celu promowanie zagranicznych inwestycji w sektorze technologicznym w ich kraju. Chodzi przede wszystkim o zatrzymanie obecnych inwestorów zagranicznych. Oraz w drugiej kolejności o przyciągnięcie nowych firm w obliczu sygnałów, jakoby niektórzy z nich poważnie rozważali wyprowadzkę z Kraju Środka i przeniesienia swoich inwestycji w inne części świata.

Chiński rząd planuje ułatwić zagraniczne inwestycje w rozwój firm technologicznych za pośrednictwem programu inwestycji QFLP. Oraz zatwierdzać wszystkie wnioski o licencje w ramach programów QFII i RQFII, które umożliwiają zagraniczne inwestycje w chińskie akcje i obligacje.

Co istotne luzowanie obostrzeń inwestycyjnych obejmie też ograniczenia dotyczące zagranicznych inwestycji strategicznych w chińskie spółki giełdowe. Chiny podejmują działania, by wzmocnić zaufanie inwestorów zagranicznych w obliczu spowolnienia gospodarczego i napięć geopolitycznych w regionie.

Prezydent Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping wezwał do uwolnienia "nowych sił produkcyjnych", podkreślając pilną potrzebę "jakościowego" wzrostu poprzez przełomy technologiczne i innowacje.

Inicjatywa została wspólnie ogłoszona przez 10 agencji rządowych, w tym bank centralny oraz organy regulacyjne ds. papierów wartościowych i rynku walutowego w Chinach.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama