reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Redukcja zatrudnienia w elektrykach PB

BP o jedną dziesiątą redukuje zatrudnienie w obszarze zajmującym się ładowaniem pojazdów elektrycznych - podaje Reuters. Redukcja ma być elementem zmian wprowadzanych w PB Pulse przez Murraya Auchinclossa, dyrektora generalnego PB, wg. którego firma powinna skupić się na najbardziej dochodowych segmentach działalności.

Liczba krajów, na których koncentruje się BP Pulse w ostatnich miesiącach spadła do czterech: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin. Tam firma spodziewa się najszybszych wzrostów na rynku pojazdów elektrycznych. BP Pulse zakwalifikowała również Australię, Nową Zelandię i Francję jako rynki rozwijające się - podaje Reuters.

W ostatnich miesiącach zlikwidowano ponad z 100 z 900 stanowisk pracy. Duża część pracowników została przeniesiona do innych działów. BP nie komentuje dokładnej liczby zlikwidowanych stanowisk.

Wolniejszy niż zakładano wzrost zainteresowania pojazdami elektrycznymi zmusza producentów do adaptowania się do sytuacji i szukania oszczędności. Tesla, amerykański gigant na rynku samochodów elektrycznych, ma przeprowadzić 10% redukcję zatrudnienia, o czym niedawno pisaliśmy na evertiq.pl.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama