reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IntuitiveSurgical
Biznes |

Synektik z AI do oceny badań obrazowych

Synektik poinformował w komunikacie prasowym o zawarciu umowy, która czyni firmę wyłącznym dystrybutorem Qure.ai na terenie Polski, Czech i Słowacji. Technologia wykorzystująca AI będzie wdrażana w placówkach medycznych obsługiwanych przez Synektik.

Qure.ai jest globalnym dostawcą rozwiązań sztucznej inteligencji do wykrywania nieprawidłowości w badaniach radiologicznych, w tym np. w mammografii, rentgenie klatki piersiowej i układu mięśniowo-szkieletowego oraz w tomografii komputerowej klatki piersiowej i głowy. Oprogramowanie Qure.ai jest najczęściej wdrażanym środowiskiem wykorzystującym AI do opisu wyników badań medycznych. Posiada certyfikację CE klasy IIb zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej dotyczącym wyrobów medycznych (EU-MDR).

Umowa została zawarta pomiędzy Synektik a Mex-Healthcare, dystrybutorem oprogramowania Qure.ai w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Pierwszy etap projektu ma zweryfikować możliwość wdrożenia oprogramowania AI w placówkach medycznych i telemedycznych na rynkach Polski, Czech i Słowacji i ma się zakończyć 30 września 2024.

Technologia Qure.ai ma również wzbogacić ofertę platformy technologicznej Zbadani.pl, która niedawno została uruchomiona przez grupę Synektik.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama