reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cicor
Biznes |

Cicor z solidnym wzrostem w pierwszym kwartale 2024 r.

Grupa Cicor odnotowała konkretny wzrost w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku. Kwartalna sprzedaż wzrosła o 11.8% w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego.

Pomimo spowolnienia gospodarczego dostawca usług EMS Grupa Cicor odnotowała niewielki organiczny wzrost sprzedaży o 0,3% i osiągnęła stosunek napływających zamówień do sprzedaży (wskaźnik book-to-bill) na poziomie 1,0 przed przejęciami. Główny wkład we wzrost miał STS Defence (STS), który jest notowany na giełdzie od 24 stycznia 2024 roku.

Ze względu na nieregularność zamówień na rynku lotniczym i obronnym — ważne przetargi zostały rozstrzygnięte w miesiącach poprzedzających integrację — STS odnotował tylko niewielką liczbę nowych zamówień od czasu przejęcia. 

W rezultacie wartość zamówień Grupy Cicor wyniosła 97,4 milionów franków szwajcarskich w pierwszym kwartale 2024 roku (pierwszy kwartał 2023: 95,0 milionów franków szwajcarskich), co odpowiada wskaźnikowi book-to-bill na poziomie 0,9. Cicor ma zatem nadal bardzo wysoki wskaźnik zamówień, który w przybliżeniu odpowiada rocznej sprzedaży, zgodnie z komunikatem prasowym.

Grupa Cicor stała się europejskim liderem rynku produkcji wysokiej klasy elektroniki dla sektora lotniczego i obronnego. Z całą pewnością miało na to wpływ przejęcie trzech zakładów produkcyjnych TT Electronics w Wielkiej Brytanii i Chinach. Oraz zakup spółek Axis Electronics (integracja 2021) i STS Defence (integracja 2024). 

Dzięki tym przejęciom i integracji Evolution Medtec w lutym 2024 r. Szwajcarzy konsekwentnie realizuje swoją strategię, by stać się europejskim liderem na kluczowych rynkach technologii medycznych, przemysłu, lotnictwa i obrony.

Cicor spodziewa się ożywienia na rynku w drugiej połowie roku. Zakładając, że warunki geopolityczne, gospodarcze i finansowe nie ulegną znacznemu pogorszeniu, Cicor przewiduje wzrost sprzedaży do 460-500 milionów franków szwajcarskich w całym 2024 roku. I to przy marży EBITDA w przedziale od 10 do 13 procent. Prognoza uwzględnia wkład spółek przejętych w pierwszym kwartale.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama