reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Exyte
Biznes |

Exyte przejmuje Kinetics Group

Exyte ogłosił, że planuje przejąć Kinetics Group, globalnego dostawcę usług instalacyjnych, sprzętu, a także kompleksowego zarządzania obiektami technicznymi.

Exyte to międzynarodowa firma z siedzibą w Stuttgarcie (Niemcy) zajmująca się projektowaniem, inżynierią, zaopatrzeniem i budownictwem w kontrolowanych i regulowanych środowiskach.

Połączenie portfolio i wiedzy Kinetics Group z założonym w 1912 roku Exyte ma umocnić pozycję firmy z siedzibą w Stuttgarcie jako dostawcy rozwiązań dla sektorów biofarmaceutycznego, półprzewodnikowego i zaawansowanych technologii.

"Niezależnie od tego, czy chodzi o półprzewodniki, ogniwa akumulatorowe czy biofarmę - klienci w naszych kluczowych obszarach nadal inwestują w rozbudowę swoich mocy produkcyjnych. Kinetics jest doskonałym uzupełnieniem Exyte, dzięki czemu będziemy mogli czerpać korzyści z tych ciągle postępujących inwestycji w zaawansowane technologicznie zakłady. Wspólnie wykorzystamy pojawiające się możliwości i będziemy nadal oferować naszym klientom innowacyjne i niezawodne rozwiązania" - powiedział CEO Exyte dr Wolfgang Büchele.

Wraz z przejęciem Kinetics Group, Exyte wchodzi w obszar zarządzania obiektami technicznymi. Wśród usług oferowanych w tym segmencie biznesu znajduje się planowanie lokalizacji, pozyskiwanie, montaż i obsługa infrastruktury oraz zarządzanie magazynowaniem i dostawą specjalistycznych mediów. Usługi zarządzania obiektami technicznymi umożliwiają Exyte rozszerzenie działalności biznesowej poza inżynierię, planowanie i budownictwo.

Kinetics Group działa od lat w branży biofarmaceutycznej i półprzewodników. Klientami firmy są przedsiębiorstwa technologiczne działające na całym świecie. Kinetics ma globalny zasięg z ponad 20 lokalizacjami na całym świecie. Ich zaplecze inżynieryjne, produkcyjne i serwisowe obejmuje Azję, Europę i Amerykę Północną. W 2023 r. 2500 pracowników wypracowało przychody w wysokości ponad 500 milionów euro.

Exyte i firma inwestycyjna Quadriga Capital podpisały już stosowne umowy. Cena zakupu pozostaje objęta klauzulą poufności.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama