reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon światowym liderem mikrokontrolerów samochodowych

Infineon Technologies, jeden z największych niemieckich producentów półprzewodników, umacnia swoją pozycję. Został światowym liderem na rynku MCU dla branży motoryzacyjnej.

TechInsights, platforma informacyjna sektora półprzewodników, opublikowała wyniki badań pt. TechInsights: Udziały w rynku dostawców półprzewodników dla branży motoryzacyjnej. Kwiecień 2024 r. Wynika z nich, że globalny rynek półprzewodników samochodowych wzrósł o 16,5% do poziomu 69,2 mld USD w 2023 roku. Udział rynkowy Infineon Technologies AG wzrósł o jeden punkt procentowy do około 14%, umacniając pozycję firmy jako lidera na rynku półprzewodników samochodowych.

Według danych TechInsights Infineon zwiększył swoje udziały we wszystkich regionach: pozostał liderem na rynku w Korei Południowej i Chinach, wypracował znaczne zyski na rynku japońskim, wzmocnił pozycję w Europie (plasując się jako drugi co do wielkości gracz) i trafił do pierwszej trójki w Ameryce Północnej.

"Jesteśmy bardzo dumni, że umocniliśmy naszą pozycję wiodącego dostawcy półprzewodników dla branży motoryzacyjnej. Ten wielki sukces opiera się na naszej innowacyjności produktowej i kompetencjach systemowych, które stanowią wartość dodaną dla rozwiązań naszych klientów. Postrzegamy to osiągnięcie również jako motywację, ponieważ nasze półprzewodniki dla motoryzacji są podstawą przyszłości mobilności, czyniąc samochody czystymi, bezpiecznymi i inteligentnymi" - powiedział Peter Schiefer, prezes działu motoryzacyjnego Infineon.

Wysoka sprzedaż mikrokontrolerów samochodowych (MCU) to główny czynnik, który przełożył się na pozycję Infineon. Sprzedaż firmy w segmencie mikrokontrolerów samochodowych wzrosła o prawie 44% w porównaniu do roku 2022, co daje poziom 29% udziału w globalnej sprzedaży w 2023 roku w badanym segmencie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama