reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nexperia
Biznes |

Cyberatak na Nexperię

Nexperia producent półprzewodników z siedzibą w Nijmegen (Holandia) poinformował, że w marcu 2024 r. nieupoważniona osoba trzecia uzyskała dostęp do niektórych jej serwerów IT.

Nexperia zgłosiła ten incydent władzom, w tym do Holenderskiego Urzędu Ochrony Danych. Zawiadomiona została także holenderska policja. Firma zobowiązała się na bieżąco informować o postępie ich wspólnego dochodzenia.

„Niezwłocznie podjęliśmy niezbędne działania i odłączyliśmy dotknięte systemy od Internetu, aby powstrzymać incydent. Wdrożyliśmy szeroko zakrojone środki zaradcze. Przy wsparciu zewnętrznych ekspertów wszczęliśmy również dochodzenie, aby określić charakter i zakres incydentu. Podjęliśmy też zdecydowane kroki w celu zakończenia nieautoryzowanego dostępu” – informuje firma w informacji prasowej.

Wraz ze specjalnie zatrudnionym w tym celu zewnętrznym ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa firmą FoxIT, Nexperia bada zakres incydentu. I uważnie monitoruje rozwój i skutki zaistniałej sytuacji. Ze względu na toczące się śledztwo nie podano żadnym innych informacji w tej sprawie.

Nexperia to producent półprzewodników z siedzibą w Nijmegen (Holandia). W Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych zatrudnia łącznie ponad 15 000 pracowników. Firma obsługuje globalną bazę klientów, wysyłając ponad 100 miliardów produktów rocznie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama