reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Analizy |

Pierwszy kwartał 2024 r. dla Samsunga

Według wstępnych danych podanych przez International Data Corporation (IDC), globalne dostawy smartfonów wzrosły o 7,8% rok do roku. To 289,4 mln sztuk w pierwszym kwartale 2024 r. W tym okresie Samsung prześcignął Apple.

Branża nie wyszła jeszcze całkowicie z kryzysu, ponieważ wyzwania natury ekonomicznej utrzymują się wciąż na wielu rynkach, jednak jest to już trzeci kwartał z rzędu, w którym odnotowano wzrost dostaw, co jest mocnym wskaźnikiem, że ożywienie jest w toku.

"Zgodnie z oczekiwaniami, proces ożywiania na rynku smartfonów nadal postępuje, a optymizm rynkowy wśród czołowych marek powoli rośnie. Podczas gdy Apple udało się zdobyć pierwsze miejsce pod koniec 2023 roku, Samsung z powodzeniem umocnił się na pozycji wiodącego dostawcy smartfonów w pierwszym kwartale. Podczas gdy IDC spodziewa się, że te dwie firmy utrzymają swoją pozycję na rynku, odrodzenie Huawei w Chinach, a także znaczące zyski Xiaomi, Transsion, OPPO / OnePlus i vivo prawdopodobnie sprawią, że obaj producenci OEM będą szukać obszarów do ekspansji i dywersyfikacji. Wraz z postępującym ożywieniem najprawdopodobniej zobaczymy, jak topowi gracze będą zyskiwać na znaczeniu, podczas gdy mniejsze marki będą walczyć o pozycję na rynku - powiedział Ryan Reith, wiceprezes grupy Worldwide Mobility and Consumer Device Trackers w IDC. 

Nabila Popal, dyrektor ds. badań w zespole Worldwide Tracker firmy IDC, twierdzi, że rynek smartfonów wychodzi z zawirowań ostatnich dwóch lat zarówno silniejszy, jak i odmieniony. Popal twierdzi, że nadal będziemy obserwować wzrost wartości i średnich cen sprzedaży (ASP), ponieważ konsumenci decydują się na droższe urządzenia, wiedząc, że będą mogli korzystać z nich dłużej.

"Obserwujemy zmiany na kluczowych stanowiskach wśród firm z pierwszej piątki w świecie smartfonów. Zapewne te zmiany będą kontynuowane w miarę jak najwięksi gracze na rynku, będą dostosowywać swoje strategie po ożywieniu gospodarczym. Xiaomi powraca do silnej pozycji po dużych spadkach odnotowanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei Transsion powoli staje się graczem pierwszej piątce z dużym wzrostem sprzedaży na rynkach na całym świecie. Z  kolei dwaj najwięksi gracze odnotowali ujemny wzrost w pierwszym kwartale. Wydaje się, że Samsung ma teraz silniejszą pozycję niż w ostatnich kwartałach" - podsumował Ryn Reith.

 Światowa sprzedaż smartfonów, 5 największych firm, udział w rynku i wzrost r/r, 1. kwartał 2024 r.

(Wstępne wyniki, dostawy w milionach sztuk)

FirmaDostawy w pierwszym kwartale 2024 r.Udział w rynku w pierwszym kwartale 2024 r.Dostawy w pierwszym kwartale 2023 r.Udział w rynku w pierwszym kwartale 2023 r.Zmiany rok do roku
1. Samsung60.120.8%60.522.5%-0.7%
2. Apple50.117.3%55.420.7%-9.6%
3. Xiaomi40.814.1%30.511.4%33.8%
4. Transsion28.59.9%15.45.7%84.9%
5. OPPO25.28.7%27.610.3%-8.5%
Inne84.729.3%79.029.4%7.2%
Suma289.4100.0%268.5100.0% 

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama