reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© qualcomm
Przemysł elektroniczny |

Rewolucja przetwarzania brzegowego

Advantech i Qualcomm Technologies podejmują współpracę, która ma przyśpieszyć transformację branży systemów wbudowanych.

Podczas kwietniowych targów Embedded World firma Advantech, działająca w obszarze systemów wbudowanego A-IoT poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z Qualcomm Technologies, Inc., amerykańskim przedsiębiorstwem, specjalizującym się w komunikacji bezprzewodowej. Partnerzy chcą zrewolucjonizować środowisko przetwarzania brzegowego.

Projekt ma łączyć wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, wysoką wydajność obliczeniową i łączność, napędzając proces innowacji i ekspansję urządzeń brzegowych sztucznej inteligencji dla internetu rzeczy. Partnerzy pomogą opracować strategię wejścia na rynek w celu przyśpieszenia cyfrowej transformacji branży systemów wbudowanych.

„W rozległym i rozdrobnionym środowisku internetu rzeczy (IoT) skuteczne wdrażanie aplikacji sztucznej inteligencji jest wyzwaniem. Advantech i Qualcomm Technologies współpracują, aby sprostać wymaganiom rynku i przekroczyć postrzegane granice. Advantech, we współpracy z Qualcomm Technologies, będzie dążyć do zapewnienia platform brzegowych sztucznej inteligencji, aby poruszać się po fragmentacji branży, zapewniając interoperacyjność. Wspólnie dążymy do przedefiniowania możliwości sztucznej inteligencji na brzegu sieci, kształtując przyszłość inteligencji brzegowej.” - powiedział Miller Chang, prezes ds. wbudowanego internetu rzeczy (Embedded IoT) w Advantech.

„Współpraca Advantech i Qualcomm Technologies stanowi kamień milowy w ewolucji przetwarzania brzegowego. Łącząc doświadczenie Advantech w dziedzinie obliczeń przemysłowych z naszą najnowocześniejszą technologią, jesteśmy gotowi zmienić przyszłość systemów wbudowanych. Współpraca ta otworzy nowe możliwości dla aplikacji sztucznej inteligencji rzeczy (AIoT), umożliwiając płynną integrację rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji na brzegu sieci. Cieszymy się, że możemy być częścią tej podróży i nie możemy się doczekać transformacyjnego wpływu, jaki będzie ona miała na różne branże” – powiedział Jeff Torrance, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. przemysłowego i wbudowanego internetu rzeczy (IoT) w Qualcomm Technologies, Inc.

Qualcomm Technologies liczy na korzyści w automatyce przemysłowej, transporcie, medycynie i szybko rozwijających się sektorach, takich jak robotyka czy energetyka.

Advantech dąży do opracowania zaawansowanej linii platform brzegowych sztucznej inteligencji i dedykowanego zestawu Edge AI SDK dla aplikacji brzegowych sztucznej inteligencji. Współpraca umożliwia również Advantech integrację rozwiązań Qualcomm Technologies w swoich platformach (m.in. w AI-on-Modules, AI Function Boards i AI Edge Systems).

 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama