reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Orange
Przemysł elektroniczny |

Orange Polska wesprze krajowe cyberbezpieczeństwo

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że Orange Polska, jeden z wiodących dostawców usług telekomunikacyjnych w kraju, dołączył do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber).

PWCyber to niekomercyjne partnerstwo publiczno-prawne, działające na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach którego partnerzy zobowiązani są do wymiany doświadczeń m.in., w celu zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnoszenia świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. Orange Polska jest pierwszym operatorem telekomunikacyjnym w gronie polskich i zagranicznych firm technologicznych, które zdecydowały się uczestniczyć w programie prowadzonym przez Ministra Cyfryzacji. 

“Orange Polska każdego dnia ma do czynienia średnio z ponad 170 tys. prób ataków – to ogromna skala sieciowych zagrożeń. Zaproszenie nas, jako pierwszej firmy telekomunikacyjnej, do grona partnerów Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie traktujemy jako wyróżnienie i uznanie dla profesjonalizmu naszych ekspertów. Kontynuujemy intensywne działania w obszarze ochrony sieci oraz stale udoskonalamy rozwiązania przeciwdziałające zagrożeniom, dla dobra naszych klientów i partnerów biznesowych, jak również na rzecz sektora publicznego” – powiedział Witold Drożdż, Członek Zarządu ds. Strategii i Spraw Korporacyjnych Orange Polska.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama