reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rimac
Biznes |

BMW rozpoczyna współpracę z Rimac Technology

Grupa BMW i Rimac Technology ogłosiły nawiązanie długoletniej współpracy. Jej celem jest wspólny rozwój i produkcja innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie technologii magazynowania wysokiego napięcia dla wybranych projektów pojazdów elektrycznym.

Głównym celem strategii elektryfikacji firmy BMW jest ciągłe umacnianie swojej pozycji w dziedzinie elektromobilności w klasie premium. Zgodnie z komunikatem prasowym niemieckiego koncernu, pojazdy akumulatorowo-elektryczne mają stanowić ponad połowę globalnej sprzedaży firmy do 2030 roku. Ponadto BMW wnosi do partnerstwa ponad 15-letnie doświadczenie w dziedzinie produkcji akumulatorów i napędów elektrycznych.

Rimac Technology jest wiodącym na rynku dostawcą komponentów do samochodów elektrycznych. Należąca do Rimac Group spółka z siedzibą pod Zagrzebiem, specjalizuje się w elektryfikacji w sektorze motoryzacyjnym. W swoim portfolio oferuje innowacyjne produkty, takie jak systemy akumulatorów wysokonapięciowych, elektryczne osie, czy rozwiązania z zakresu elektroniki i oprogramowania. Wszystkie rozwiązania są opracowywane i produkowane na miejscu w Chorwacji. Długoterminowe partnerstwo z BMW Group pokazuje transformację firmy z niszowego dostawcy sportowych samochodów w dostawcę z segmentu premium dla projektów pojazdów produkowanych na dużą skalę.

Obie strony mają zamiar ogłosić szczegóły dotyczące kształtu, zakresu i charakteru tej strategicznej współpracy w najbliższym czasie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama