reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Trilux_Swidnik_facility
Biznes |

Panattoni z finansowaniem na fabrykę Trilux

Panattoni, firma deweloperska, działająca na europejskim rynku nieruchomości przemysłowych, poinformowała w komunikacie prasowym o otrzymaniu dofinansowania na budowę fabryki Trilux w Świdniku. Finansowania w wysokości 18,3 mln EUR udzielił firmie Alior Bank.

Panattoni buduje w świdnickiej Strefie Aktywności Gospodarczej zakład produkcyjno-rozwojowy dla Trilux, niemieckiej firmy, specjalizującej się w ekologicznych rozwiązaniach oświetlenia “smart”, znajdującego zastosowanie w przestrzeniach biurowych, przemysłowych i handlowych oraz w placówkach edukacyjnych i zdrowotnych.

Grupa Trilux, obecna w Polsce od 2005 roku, posiada 6 zakładów produkcyjnych w Europie i Azji, ale nowopowstający będzie pierwszym obiektem firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego ukończenie planowane jest na czerwiec 2024 roku.

Fabryka w Świdniku będzie miała powierzchnię 23 tys. m²  i zapewni pracę około 250 osobom. Ma wpisywać się w strategię zrównoważonego rozwoju Trilux, redukując ślad węglowy dostaw do europejskich odbiorców.

Panattoni, znana ze swojego “zielonego” podejścia, zapewni realizację standardów zrównoważonego budownictwa, które mają zagwarantować inwestycji certyfikat BREEM na poziomie Excellent. BREEM jest międzynarodowym systemem oceny ekologicznej budynków pod kątem efektywności energetycznej, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama