reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG
Biznes |

LG Electronics poszerza ofertę układów SI dla sprzętu AGD

Koreański LG Electronics planuje rozszerzyć swoją ofertę specjalistycznych układów SI dla urządzeń AGD, modelu DQ-C, do 46 modeli do końca roku.

LG toczy zaciętą walkę z innymi dostawcami – w szczególności z Samsungiem – o dominację na rynku elektroniki użytkowej w kraju. Postawienie na sztuczną inteligencje było naturalnym krokiem w podjęciu próby zwyciężenia tej bitwy.

Ich wysiłki koncentrują się wokół układu DQ-C, który obsługuje sterowanie SI, wyświetlacza LCD i rozpoznawanie mowy, a także zasila własny system operacyjny w urządzeniach AGD LG. Idea polega na tworzeniu urządzeń, które potrafią rozróżniać przestrzeń, lokalizację, obiekty i użytkowników, aby stworzyć bardziej płynne i spersonalizowane "doświadczenia" użytkowników.

Układ DQ-C to samodzielnie zaprojektowany układ o rozmiarze 28 nm. Został wprowadzony po raz pierwszy w lipcu ubiegłego roku po trzech latach prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez LG. Układ ten jest obecnie wykorzystywany w pięciu produktach LG Electronics, w tym w pralkach, suszarkach i klimatyzatorach, a wyprodukowany został przez TSMC.

Nowy plan ekspansji zakłada umieszczenie układu DQ-C w 46 modelach z ośmiu rodzin produktów. LG Electronics prowadzi również prace nad półprzewodnikami dla pojazdów elektrycznych i autonomicznych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama