reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pixabay
Przemysł elektroniczny |

Kanada przeznaczy 2,4 mld CAD na rozwój sztucznej inteligencji

Kanada zatwierdziła pakiet finansowy mający na celu wsparcie krajowej aktywności w dziedzinie sztucznej inteligencji. Obejmuje on nowy Fundusz Dostępu do Obliczeń SI.

Tak zwany 'Projekt Ustawy C-27' jest pierwszym federalnym aktem prawnym, skierowanym w strone sztucznej inteligencji. Oprócz zobowiązania finansowego, wprowadzi on również zmiany przepisów dotyczących prywatności oraz wprowadzi nowe wytyczne dla "systemów o istotnym znaczeniu". Obejmuje to 50-milionowy Instytut Bezpieczeństwa SI oraz wkład w wysokości 5,1 miliona CAD do biura Komisarza ds. SI i Danych.

Główne środki obejmują:

  • Fundusz w wysokości 2 mld CAD (1,5 mld USD) na budowę i zapewnienie dostępu do zdolności obliczeniowych i infrastruktury technologicznej dla badaczy, start-upów i scal-upów SI w Kanadzie.
  • Nowy Fundusz Dostępu do Obliczeń SI, który ma zapewnić wsparcie dla badań oraz całej branży na najbliższy okres.
  • Nowa Kanadyjska Strategia Suwerennych Obliczeń SI, mająca na celu zainicjowanie rozwoju infrastruktury SI w Kanadzie.
  • Wsparcie w wysokości 200 mln CAD (150 mln USD), które będzie zarządzane przez Regionalne Agencje Rozwoju Kanady.
  • 100 mln CAD (74 mln USD) na Program Pomocy SI NRC IRAP, mający na celu pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom w skalowaniu działalności i zwiększaniu produktywności poprzez tworzenie i wdrażanie nowych rozwiązań SI.
  • Nowy Instytut Bezpieczeństwa SI w Kanadzie, z budżetem w wysokości 50 mln CAD na dalsze rozwijanie i wdrażanie bezpieczeństwa w SI.

"SI ma niesamowity potencjał transformacji gospodarki, poprawy sposobu pracy i wzbogacenia naszego stylu życia. Globalna rywalizacja o wzrost i zaadaptowanie SI trwa, a Kanada jest na czele tej technologii...Chcemy pomóc firmom w używaniu SI w sposób, który będzie miał pozytywny wpływ na wszystkich" – powiedział Premier Justin Trudeau.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama