reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© byunghyun lee pexels
Przemysł elektroniczny |

Korea Południowa przeznaczy 6,94 mld USD na wyścig zbrojeń SI

Prezydent Korei Południowej, Yoon Suk Yeol, obiecał inwestycje rzędu 9,4 biliona wonów (6,94 miliarda USD) w utrzymanie kraju w globalnej wyścigowej rywalizacji w dziedzinie sztucznej inteligencji przez następne 30 lat.

Yoon Suk Yeol powiedział na spotkaniu przedstawicieli przemysłu układów scalonych (z Samsunga, SK Hynix, Naver i Sapeon Korea), że rynek sztucznej inteligencji to "pełnoskalowa wojna przemysłowa między narodami". Prezydent chce upewnić się, że Korea znajdzie się w pierwszej trójce.

Oczywiście Korea Południowa zajmuje aktualnie wysoką pozycje na globalnym rynku półprzewodników. Jednak sytuacja zmienia się szybko, a szerokie grono krajów usiłuje wzmacniać swoją rolę w oczekiwaniu na nadchodzącą falę innowacji związanych z sztuczną inteligencją. Przykładem jest Kanada, która ostatnio dokonała dużego finansowego zobowiązania w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją.

W związku z tym, rząd Korei Południowej zainwestuje do 2027 roku 9,4 biliona wonów (6,9 miliarda USD) w sztuczną inteligencję i układy scalone SI oraz utworzy fundusz o wartości 1,4 biliona wonów (1 miliard USD), aby wspomóc rozwój firm zajmujących się produkcją układów SI.

"Nie ma wielu krajów, które mają zarówno zdolność do produkcji sprzętu, jak i do opracowywania i używania oprogramowania. Wprowadzę inicjatywę dotyczącą układów SI, aby nasz kraj mógł wejść do G3 w technologii SI, wykraczać poza układy pamięci i zdobyć przyszły rynek układów SI... Tak jak przez ostatnie 30 lat dominowaliśmy na świecie układami pamięci, tak teraz napiszemy nową historie o półprzewodnikach związanych z SI przez następne 30 lat" – powiedział Yoon Suk Yeol.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama