reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cumatrix
Biznes |

NCAB przejmuje belgijski Cumatrix BV

W czwartek, 11 kwietniam, NCAB Group nabyło dziś 100% udziałów w spółce Cumatrix BV z siedzibą w belgijskim Lommel. Gigant podkreśla, że Belgia to kraj, w którym NCAB nie była do tej pory obecne lokalnie.

"To przejęcie jest niewielkie, ale stanowi strategiczną okazję dla NCAB Group do ugruntowania lokalnej obecności na rynku belgijskim. Dzięki temu działaniu zyskujemy również wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel z branży PCB, który uzupełni nasze istniejące możliwości i odegra kluczową rolę w odblokowywaniu nowych możliwości rozwoju oraz rozszerzeniu naszej sieci w krajach Beneluksu” — komentuje Benjamin Klingenberg, wiceprezes NCAB Europe, w komunikacie prasowym.

NCAB podaje, że sprzedaż netto Cumatrix BV w 2023 roku wyniosła 7 mln SEK, a marża EBITA około 7%. Firma zatrudnia 2 pracowników. Większość sprzedaży belgijskiej firmy koncentruje się na sektorze przemysłowym, z kolei zaopatrzenie pochodzi od partnerów produkcyjnych w Chinach. Przejęcie ma zaowocować wzrostem zysków w 2024 roku, a także synergią w obszarach dostawców, warunków płatności i logistyki.

"Cieszymy się, że możemy wzmocnić naszą działalność biznesową dzięki współpracy z NCAB. Będzie to oznaczać pozytywny rozwój dla naszych klientów, dla nas osobiście, a także da nam nowe możliwości rozwoju w Belgii przy wsparciu całej Grupy NCAB” — dodaje Gert Peeters, właściciel Cumatrix BV.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama