reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toruń Space Labs
Nauka i technologie |

Toruń Space Labs - Akcelerator innowacyjnych technologii

Toruń Space Labs to nowy akcelerator dla MŚP z sektora innowacyjnych technologii, działających m. in. w przemyśle kosmicznym.

Toruń Space Labs wspiera małe i średnie firmy z branży, dostarczając im przestrzenie badawcze i eksperymentalne oraz powierzchnie biurowe. Umożliwia przeprowadzenie projektu od planowania, poprzez inkubację, aż po wdrożenie i wejście na rynek.

Na obiekt składają się pomieszczenia badawcze z zapleczem technologicznym, multimedialne sale demonstracyjne i całoroczny namiot sferyczny, dający m. in. możliwość obserwacji obrazów nieba.

Kompleks stymulować ma wymianę wiedzy i doświadczeń z obszaru nowoczesnych technologii, w tym technologii kosmicznych, robotyzacji obserwacji astronomicznych i budowy komponentów satelitarnych - podaje Toruń Space Labs.

Toruń Space Labs jest częścią systemu wspierającego innowacyjne firmy. We wsparciu uczestniczą również Toruński Inkubator Technologiczny, Toruński Inkubator Przedsiębiorczości i Fundacja Przedsiębiorczy Toruń.

“Projekt Toruń Space Labs to kolejny element ekosystemu, który od lat staramy się rozwijać w ramach Fundacji Przedsiębiorczy Toruń. Przede wszystkim odpowiada na potrzeby działających w Toruniu firm technologicznych, m.in. z branży kosmicznej, które już dzisiaj liczą się na rynku polskim i światowym, realizując duże projekty, m.in. we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną. Ten obiekt to nowe, ogromne możliwości rozwojowe” - powiedział Paweł Żywiecki, prezes Fundacji Przedsiębiorczy Toruń.

Wartość tej inwestycji to ponad 22 mln zł. Zrealizowana została przez spółki: Toruńskie Laboratorium Biznesu i URBITOR. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, to ponad 15,3 mln zł.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama