reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saab
Biznes |

Saab z kontraktem w brytyjskim Ministerstwie Obrony

Saab, szwedzka firma działająca w sektorze obronności i bezpieczeństwa podpisała trzyletni, wstępny kontrakt z brytyjskim Ministerstwem Obrony na nowy system Saab Instrumented Live Training (ILT-D). Umowa o wartości 60 mln GBP została zawarta z możliwością przedłużenia do 2030 roku.

Jak informuje w oświadczeniu prasowym Saab: System symulacji na żywo ILT-D ma zastąpić aktualnie używany Direct Fire Weapon Effect Simulator (DFWES). Rozwiązanie, w oparciu o technologię laserową i parowanie geometryczne, umożliwia przeprowadzanie symulacji bezpośrednich i pośrednich efektów ataków ogniowych (After Action Review (AAR)).

Zawarta w kontrakcie możliwość przedłużenia okresu eksploatacji ILT-D zapewni możliwość dostosowania systemu do zmiennych potrzeb szkoleniowych armii brytyjskiej, rozwiąże kwestie starzenia się technologii i da brytyjskiemu Ministerstwu Obrony dostęp do najnowszej wersji ILT-D, utrzymując jego zdolności interoperacyjne z krajami partnerskimi. Wsparcie szkoleniowe ma być świadczone w placówkach szkolenia zbiorowego w Wielkiej Brytanii i Niemczech oraz w Centrum Szkolenia Piechoty w Catterick, Szkole Bojowej Piechoty w Brecon i Centrum Szkolenia Komandosów Royal Marines.

Armia brytyjska wdrożyła rozwiązania Saab w swoich obiektach na całym świecie, między innymi w Finlandii, Szwecji, Estonii, Kenii, Omanie, Jordanii, na Cyprze i w Niemczech.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama