reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© hailo
Biznes |

Specjalista od układów SI, Hailo, pozyskał 120 mln USD

Izraelski producent układów scalonych Hailo zakończył nową zbiórkę funduszy, która podniosła łączną kwotę pozyskaną od 2017 roku do 340 milionów dolarów.

Firma niewątpliwie korzysta z zainteresowania inwestorów wsparciem dla przedsiębiorstw, które mogą skorzystać na rozwoju sztucznej inteligencji. Hailo spełnia te kryterium, opracowując własną architekturę do głębokiego uczenia urządzeń brzegowych. Obecnie ma ponad 300 klientów, w tym Schneider Electric, Dell Technologies i ABB, korzystających z jego akceleratorów oraz pakietu oprogramowania SI.

Zbiórka funduszy w wysokości 120 milionów dolarów została zainicjowana przez obecnych oraz nowych inwestorów, w tym rodzinę Zisapel, Gila Agmona, Delek Motors, Alfreda Akirova, DCLBA, Vasuki, OurCrowd, Talcar, Comasco, Automotive Equipment (AEV) i Poalim Equity. Przynosi to łączną kwotę inwestycji na ponad 340 milionów dolarów i wycenia Hailo na 1,2 miliarda dolarów.

„Zakończenie nowej części finansowania otwiera przed nami drzwi do wykorzystania wszystkich fascynujących możliwości jakie zawarliśmy w naszych planach, jednocześnie przygotowując grunt pod nasz długoterminowy wzrost. Wraz z wprowadzeniem naszego akceleratora Hailo-10 GenAI, strategicznie umacniamy naszą pozycję, aby w znaczący sposób poszerzyć zasięg i wpływ tej wyjątkowej nowej technologii, przynosząc klasyczną i generatywną SI na urządzenia brzegowe" – powiedział CEO Hailo, Orr Danon.

Równocześnie z ogłoszeniem pozyskania funduszy, Hailo potwierdziło także wprowadzenie swojego akceleratora wysokiej wydajności Hailo-10 do generatywnej sztucznej inteligencji, który pomoże użytkownikom uruchamiać aplikacje GenAI lokalnie bez konieczności rejestracji w usługach GenAI opartych na chmurze. Urządzenia testowe będą dostępne do wysyłki w drugim kwartale tego roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama