reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tata
Biznes |

Czy Tata przejmie fabrykę montażową iPhone'ów od Pegatronu?

Pojawiają się spekulacje o prowadzeniu rozmów przez tajwańską firme Pegatron w sprawie przekazania kontroli nad jej indyjską fabryką montażową iPhone'ów Grupie Tata.

Według doniesień medialnych Tata ma przejąć 65% udziałów w spółce, która będzie zarządzać fabryką w pobliżu miasta Chennai, w południowym stanie Tamil Nadu w Indiach. Pegatron zachowałby pozostałą część udziałów.

Jeśli spekulacje się potwierdzą, byłoby to kolejne wycofanie się Pegatronu z rynku indyjskiego. W ubiegłym roku firma sprzedała swoją fabrykę montażową iPhone'ów Pegaglobe firmie Luxshare.

Fabryka w Chennai zatrudnia około 10 000 pracowników i składa 5 milionów iPhone'ów rocznie. Dla Tata ta umowa wzmocni jej ambitne plany produkcji iPhone'ów. Obecnie prowadzi ona fabrykę w stanie Karnataka, którą przejęła od tajwańskiego Wistronu w zeszłym roku, oraz buduje drugą fabrykę Tamil Nadu, w Hosur.

Wcześniej w tym roku Tata ogłosił wspólny projekt z tajwańskim Power Chip w celu utworzenia fabryki w regionie Dholera w Gujarat. Spodziewana produkcja to 50 000 płytek krzemowych miesięcznie i 3 miliardy układów rocznie, a zakończenie prac planowane jest za trzy do czterech lat. Potwierdzona została także inwestycja w wysokość 3,2 miliarda USD w oddział zajmujący się montażem, testami i pakowaniem w Assam. Będzie on produkować 48 milionów układów scalonych dziennie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama