reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tsmc
Biznes |

TSMC i Departament Handlu USA ogłaszają inwestycję 6,6 mld USD

Wstępny protokół ustaleń między TSMC a Departamentem Handlu USA zakłada inwestycję do 6,6 mld USD w ramach CHIPS Act, co pozwoli na zwiększenie obecności TSMC w Arizonie. Dodatkowo, firma planuje uruchomienie trzeciego zakładu w Phoenix, wskazując na znaczący wkład w rozwój regionu.

Trzy zakłady TSMC w Arizonie mają stworzyć około 6 000 bezpośrednich miejsc pracy, co będzie istotnym wsparciem dla lokalnej gospodarki. Pierwszy zakład ma rozpocząć produkcję w pierwszej połowie 2025 roku, drugi w 2028 roku, a trzeci pod koniec dekady. Całość jest elementem zaangażowania TSMC w zrównoważony rozwój, obejmując m.in. cele dotyczące efektywności energetycznej i gospodarki wodnej.

„Ustawa CHIPS Act umożliwia TSMC bezprecedensowe inwestycje i oferowanie naszych usług odlewniczych w USA” – powiedział dr Mark Liu, przewodniczący TSMC. „Planowane inwestycje w Arizonie to także nasz wkład w zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności amerykańskiego sektora półprzewodnikowego.”

Oprócz możliwych 6,6 mld USD bezpośrednich funduszy, proponowane są również pożyczki do 5 mld USD. TSMC planuje ubiegać się o ulgi podatkowe wynoszące do 25% inwestycyjnych wydatków kapitałowych. Firma pozostaje wierna długoterminowym celom finansowym, obejmującym roczny wzrost w okolicach 15-20%.

Planowane inwestycje TSMC w Arizonie są również rezultatem strategii zmierzającej do zwiększenia bezpieczeństwa i niezależności łańcucha dostaw półprzewodników w USA. Działania te przyczynią się do wzrostu konkurencyjności amerykańskiego sektora technologicznego, co ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia przewagi w dziedzinie zaawansowanych technologii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama