reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© schweizer electronic ag
PCB |

Schweizer z dobrymi prognozami na 2024 rok

Wstępne i niezweryfikowane audytem wyniki Grupy Schweizer potwierdzają przełom, jaki zaszedł w 2023 roku. Sprzedaż wzrosła do rekordowego poziomu 139,4 milionów euro, co stanowi wzrost powyżej oczekiwań o 6,4%.

Jak podaje spółka, wzrost był możliwy dzięki mocnemu czwartemu kwartałowi.

Zyski z tytułu podziału spółki Schweizer Electronic (Jiangsu) w Chinach i operacyjna poprawa wyników biznesowych doprowadziły do EBITDA w wysokości 47,4 milionów euro, a prognozowano na około 50 milionów. Potwierdziło to wysokie zyski ze sprzedaży większościowego pakietu udziałów w chińskiej jednostce firmie WUS Printed Circuit (Kunshan). 

Wyłączając pozytywne jednorazowe konsekwencje procesu podziału, EBITDA wyniosła 8,9 milionów euro, co stanowi 6,4% sprzedaży. Było to nieco poniżej prognozy zysku wynoszącego od 7% do 9%.

"W przeciwieństwie do oczekiwań rynku, Schweizer spodziewa się wzrostu także w 2024 roku. Przewidujemy sprzedaż w przedziale od 140 do 150 milionów euro (do plus 10%), co będzie możliwe przede wszystkim dzięki rozpoczęciu produkcji na dużą skalę technologii embedowania do zastosowań w hybrydowych układach napędowych w motoryzacji. Jest to segment rynku, który obecnie rozwija się bardzo perspektywicznie" - podaje spółka Schweizer w komunikacie prasowym.

 

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama