reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kontron
Biznes |

Zmiana na samym szczycie w Kontron Transportation

Z końcem czerwca Bernd Eder przestanie pełnić funkcję CEO Kontron Transportation. Jego następcą będzie Richard Neussl, dotychczasowy COO firmy.

Bernd Eder odchodzi z zarządu Kontron Transportation z własnej inicjatywy. Z końcem czerwca br. ustąpi z funkcji CEO oraz członka rozszerzonego zarządu Kontron AG. Eder jest związany w branży projektów i integracji systemów w przemyśle kolejowym od ponad 15 lat. Od 2019 roku zajmuje czołowe stanowiska w Kontron Transportation Group. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w Kapsch BusinessCom AG - obecnie Cancom Austria AG. Potem przez dziesięć zdobywał doświadczenie dyrektorem finansowym Kapsch CarrierCom AG. 

Bernd Eder odegrał kluczową rolę w budowaniu Grupy Kontron Transportation i umacnianiu silnej pozycji firmy na międzynarodowym rynku kolejowym. Po latach trudności gospodarczych, to właśnie za jego czasów nastąpiła wyraźna zmiana na lepsze. Firma zdołała pozyskać i zrealizować szereg dużych, innowacyjnych projektów, dzięki czemu przyszłość Kontron maluje się w różowych barwach. Silny wzrost sprzedaży w ostatnich latach do ponad 170 milionów euro - również dzięki udanym przejęciom - oraz stworzenie silnego i zmotywowanego zespołu wspierającego międzynarodową bazę klientów na rynku kolejowym i rynku transportu publicznego podkreślają jego politykę Edera. 

Od 1 lipca br. nowym CEO zostanie Richard Neussl. Do tej pory będzie nadal odpowiedzialny za dział sprzedaży grupy z portfolio klientów z ponad 25 krajów świata. Neussl jest menedżer najwyższego szczebla z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem. Od września 2023 r. pracuje jako dyrektor operacyjny Kontron Transportation. Wcześniej przez ponad 25 lat zajmował czołowe międzynarodowe stanowiska w Kapsch CarrierCom i Kontron AG.

Podczas pracy w Kontron Transportation, Neussl wypracował pozycję eksperta ds. sprzedaży. Znacząco napędził rozwój biznesu na rynkach Europy Wschodniej i wzmocnił działalność na ugruntowanych rynkach Europy Zachodniej. Wszystko to dzięki niestandardowym i często innowacyjnym rozwiązaniom, których nie bał się implementować. Dzięki temu zaufało mu wielu kluczowych klientów na rynku kolejowym, którzy podpisali długoterminowe umowy z Kontron.

"Wraz z moim zespołem chciałbym dalej rozwijać udany kurs Kontron Transportation jako lidera rynku kompleksowych rozwiązań komunikacyjnych dla sieci o znaczeniu krytycznym. Naszym wspólnym celem jest wspieranie naszych klientów kolejowych w ważnej fazie przejścia z GSM-R na FRMCS za pomocą dostosowanych planów migracji i zapewnienie im najwyższej klasy wsparcia również w standardzie FRMCS" - mówi Richard Neussl, Kontron Transportation GmbH. 

Wartościami, którymi kieruje się firma  Kontron Transportation są przede wszystkim stabilność, rzetelność i powtarzalność. Mając to na uwadze, zmiana kierownictwa będzie przeprowadzona z zachowaniem możliwie najwyższej dbałości o dobro wszystkich interesariuszy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama