reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMW
Biznes |

BMW i Tata Tech rozpoczynają współpracę

Firmy BMW Group i Tata Technologies utworzą spółkę joint venture w celu współpracy nad motoryzacyjnym oprogramowaniem dla niemieckiego producenta luksusowych aut.

To pierwsza tego typu współpraca między BMW i Tata Technologies. Przedsięwzięcie dwóch firm będzie skupiać się na stworzeniu oprogramowania m.in  do zautomatyzowanej jazdy i nowego systemu deski rozdzielczej. Tata Technologies podaje, że spółka joint venture będzie działać w miastach Chennai, Bengaluru i Pune. Na początku zatrudnienie znajdzie tu 100 pracowników. 

Tata Technologies, spółka należąca do największego indyjskiego producenta samochodów Tata Motors świadczy usługi inżynieryjne i technologiczne dla firm motoryzacyjnych, lotniczych i producentów ciężkich maszyn. Współpracuje m.in z Hondą, Fordem i Airbusem.

W listopadzie 2023 indyjska firma udanie zainaugurowała swoją obecność na giełdzie. To pierwsza spółka Tata Group notowana od prawie dwóch dekad. Jej akcje wzrosły ponad dwukrotnie w stosunku do ceny giełdowej.

Dla BMW to kolejna inicjatywa z przedsiębiorstwem z Indii. Niemiecki producent aut posiada zakład produkcyjny w południowo indyjskim mieście Chennai, a swoje silniki w tym kraju kupuje od Force Motors. Z kolei przy produkcji swoich motocykli Niemcy współpracują z TVS Motor.

Każda z firm będzie posiadała 50% udziałów w spółce joint venture. Firmy nie ujawniają żadnych szczegółów finansowych zawartej we wtorek 2 kwietnia 2024 roku umowy.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2