reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Whirlpool
Biznes |

Whirlpool finalizuje transakcję w regionie EMEA

Whirlpool Corporation sfinalizował transakcję z Arçelik A.Ş, czyniąc tym samym krok zapewniający "znaczne możliwości maksymalizacji wartości" w transformacji portfolio firmy.

Transakcja, łącząc europejską działalność Whirlpool Corporation w obszarze dużych urządzeń gospodarstwa domowego z działalnością Arcelik w zakresie dużych urządzeń gospodarstwa domowego, elektroniki użytkowej, klimatyzacji i małych urządzeń gospodarstwa domowego, doprowadziła do powstania nowego europejskiego producenta sprzętu AGD.

W nowopowstałym podmiocie Beko Europe B.V. Whirlpool Corporation posiada 25% udziałów, a Arcelik 75% udziałów. Whirlpool w regionie EMEA zachował prawo własności do InSinkErator oraz swojego działu małych i dużych urządzeń gospodarstwa domowego KitchenAid. Whirlpool sfinalizował również wcześniej ogłoszoną sprzedaż swojej działalności na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej firmie Arçelik A.Ş.

Na podstawie wyników z 2023 roku Beko Europe B.V. szacuje łączne przychody w wysokości około 5,52 mld EUR.

"Zakończenie tej transakcji podkreśla nasz znaczący postęp w przekształcaniu się w działalność o wyższym wzroście i wyższych marżach" - w komunikacie prasowym powiedział Marc Bitzer, prezes i dyrektor generalny Whirlpool Corporation. "Jako sprawniejsza bardziej skoncentrowana firma jesteśmy dobrze przygotowani do generowania wartości i dalszego zaangażowania w poprawę życia w domu".

Oczekuje się, że transakcja przyniesie ponad 750 mln USD wartości bieżącej netto przyszłych przepływów pieniężnych, a także odblokuje od 200 do 300 mln USD dodatkowych wolnych przepływów pieniężnych w 2025 roku. 

Whirlpool Corporation skoncentruje się na swoich pozycjach w obu Amerykach i Indiach.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1