reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TRUMPF Heuttinger
Biznes |

TRUMPF Huettinger rozbudował centrum R&D pod Warszawą

26 marca firma TRUMPF Huettinger światowy producent zasilaczy do procesów powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów otworzyła nowy budynek centrum badawczo-rozwojowego (R&D) w Zielonce pod Warszawą. Inwestycja pozwoli na przyspieszenie projektowania i przygotowywania do produkcji technologii wysokonapięciowych (HV) dla strategicznego w skali globalnej przemysłu półprzewodnikowego.

22 marca do użytku oddane zostało dobudowane do istniejącego już zakładu centrum badawczo-rozwojowego. Na 3 800 mkw. powierzchni nowej inwestycji zmieścił się magazyn, linie montażowe, stanowiska testowe, prototypownia, magazyn, biura i laboratoria. Te ostatnie stanowią 50% powierzchni nowej inwestycji. Po rozbudowie obiekt jest jednym z największych tego typu w regionie. Jego całkowita powierzchnia to ponad 9 200 mkw. 

W uroczystym otwarciu, któremu towarzyszyło okolicznościowe przecięcie wstęgi udział wzięli przedstawiciele spółki TRUMPF Huettinger. Obecny był m.in. prezes TRUMPF Hüttinger GmbH Rafał Bugyi i dyrektor generalny TRUMPF Huettinger w Polsce Paweł Ozimek. Gościem specjalnym był Vice President Centrum Innowacji Tokyo Electron Miyagi Limited dr Kazuya Nagaseki.

"Na każdym kroku staramy się podkreślać, że wzrost naszej firmy to nie tylko większa skala działalności, ale przede wszystkim konsekwentne inwestycje w najnowsze technologie, co owocuje wdrażaniem innowacji, które realnie rozwijają know-how i zwiększają możliwości i konkurencyjność naszych klientów. Cieszymy się, że właśnie tu, w Polsce, tworzymy supernowoczesną przestrzeń badawczą dla takich technologii, w której zatrudniamy najlepszych specjalistów. To także dowód na to, że polska myśl technologiczna ma się bardzo dobrze i przyszłość stoi przed nią otworem" – powiedział Paweł Ozimek, dyrektor generalny TRUMPF Huettinger w Polsce.

W 2023 roku firma zwiększył nakłady finansowe na badania i rozwój o 61% rok do roku. Rozbudowa centrum R&D jest częścią strategii firmy. Wzrost inwestycji w badania i rozwój ma bezpośredni związek z poszukiwaniem nowych rozwiązań. I nowych talentów, które firma dostrzega w Polsce na lokalnych uczelniach technicznych. 

"Nowoczesne warunki, ambitne wyzwania inżynierskie i satysfakcjonujące wynagrodzenie to dziś podstawa efektywności i innowacyjności. To dla nas zupełnie oczywiste, że aby pozyskać z rynku największe talenty z obszaru inżynieryjnego i badawczego, trzeba zaoferować im przestrzeń do szybkiego rozwoju, a także poczucie sprawczości. Centrum rozbudowaliśmy z myślą o tym, by wybitne jednostki zostały wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia, które pomogą im tworzyć najlepsze rozwiązania na rynku, najnowszych światowych technologii półprzewodnikowych, ogniw fotowoltaicznych o najwyższej sprawności czy produkcji płaskich ekranów. Zarówno w skali krajowej, jak i globalnej" – podkreśla Rafał Bugyi, prezes TRUMPF Hüttinger GmbH.

Firma upodobała sobie województwo mazowieckie. TRUMPF Huettinger posiada 7 zakładów w regionie. Tylko w ostatnich miesiącach firma otworzyła dwa zakłady produkcyjne. Pierwszy jeszcze pod koniec 2023 roku na warszawskiej Białołęce. Drugi na początku 2024 roku w podwarszawskiej Kobyłce.  


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama