reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon HDKSOE
Przemysł elektroniczny |

Infineon i HD KSOE współtworzą technologię elektryfikacji statków

Infineon Technologies AG i HD Korea Shipbuilding & Offshore Engineering Co. Ltd. podpisały niewiążące porozumienie, które stanowi pierwszy krok ku wspólnemu opracowaniu nowych rozwiązań elektryfikacji silników i maszyn morskich - informuje w komunikacie prasowym Infineon. Nowa technologia opierać się będzie na energooszczędnych półprzewodnikach mocy.

Infineon Technologies AG, niemiecki lider w sektorze półprzewodników dla systemów zasilania i IoT, ma służyć HD KSOE mentoringiem i pomocą techniczną w obszarach półprzewodnikowych modułów mocy i rozwiązań systemowych oraz dostarczać informacje o trendach półprzewodników w zastosowaniach morskich.

"Cieszymy się, że możemy ściśle współpracować z HD KSOE przy opracowaniu czystych, bezpiecznych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności. W ten sposób przyczyniamy się do bardziej zrównoważonego ekosystemu silników morskich i napędzamy dekarbonizację transportu morskiego" – powiedział dr Peter Wawer, Division President Green Industrial Power w Infineon Technologies

HD KSOE, gigant branży morskiej i lider budownictwa okrętowego, koncentruje swoje działania wokół tworzenia przyjaznej dla środowiska technologii, opartej o energię elektryczną i wodór. Współpraca z Infineon dotyczy kluczowego elementu elektryfikacji statków: zasilania technologii napędowej. Półprzewodniki Infineon mają zagwarantować precyzyjne sterowanie wieloma modułami mocy, takimi jak wysokowydajnościowe napędy statków morskich.

"Cieszymy się z podpisania umowy MoU z Infineon, wspierającej nasze wysiłki w zakresie innowacji, aby stać się liderem w technologii elektryfikacji statków. Połączymy nasze mocne strony, aby wspólnie stworzyć energooszczędne rozwiązania dla napędów CO2-friendly." – powiedział Chang Kwang-pil, dyrektor ds. technologii w HD KSOE.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama