reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Biznes |

Ekspansja XTPL w USA trwa

Polska spółka nie tylko pozyskała nowego klienta w Kalifornii, ale również zatrudniła Dyrektora Sprzedaży na Amerykę Północne – Ursa Bergera i planuje uruchomić własne centrum sprzedażowe w Bostonie.

Urządzenie Delta Printing System (DPS) zostanie dostarczone w pierwszym półroczu 2024 roku i będzie wykorzystywane w pracach nad mikromontażem w zintegrowanych urządzeniach mikroelektronicznych. Jak podaje XTPL, jest to czwarta już sprzedaż DPS w USA, a nowy, niewymieniony z nazwy klient, posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w obszarze prowadzenia zaawansowanych badań i aktywnie uczestniczy w komercjalizacji rozwiązań technologicznych.

XTPL coraz śmielej wchodzi na amerykański rynek. By wesprzeć i rozszerzyć tam swoje działania, polska spółka zatrudniła na początku 2024 roku Ursa Bergera jako Dyrektora Sprzedaży na Amerykę Północną. Wcześniej Berger przez 16 lat pełnił kluczowe funkcje kierownicze w firmie Optomec.

„W XTPL budujemy organizację cechującą się najwyższym poziomem innowacji i globalnym zasięgiem działania. Jesteśmy jednym z kilku podmiotów na świecie z zaawansowaną i co najważniejsze, potwierdzoną komercyjnie technologią druku. Dołączenie do zespołu osoby o tak dużym i kluczowym z perspektywy naszej firmy doświadczeniu niezmiernie nas cieszy – Urs Berger jest odpowiedzialny za opracowanie i wdrażanie strategii sprzedażowej XTPL na rynku Ameryki Północnej na którym w 2024 roku znacząco wzmocnimy naszą obecność. W drugim półroczu zamierzamy otworzyć w Bostonie dedykowane rozwiązaniom technologicznym XTPL centrum sprzedażowe, co jest elementem sukcesywnie wdrażanej przez nas Strategii na lata 2023-2026, która ma przełożyć się na 10-krotny wzrost sprzedaży produktów i usług do 100 mln zł do końca 2026 roku” – mówi Filip Granek, Prezes Zarządu XTPL S.A., w komunikacie prasowym.

Polska spółka podkreśla, że Urs Berger posiada ponad 20-letnie międzynarodowe doświadczenie biznesowe, w tym 16 lat w branży produkcji addytywnej i elektroniki drukowanej, a przed dołączeniem do XTPL pełnił kluczowe funkcje kierownicze w firmie Optomec w USA i Szwajcarii, gdzie odpowiadał za działania z zakresu Business Development.

„XTPL w krótkim czasie zbudował technologię posiadającą szereg przewag konkurencyjnych i z powodzeniem rozpoczął pierwsze fazy jej globalnej komercjalizacji. Do objęcia stanowiska Dyrektora Sprzedaży na Amerykę Północną przekonała mnie bardzo dobra reputacja XTPL w branży elektroniki drukowanej oraz perspektywa zbudowania szerokiej ekspozycji Spółki na największym i najważniejszym dla technologii addytywnych rynku – w USA. Jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu i wierzę, że technologia Ultra Precise Dispensing będzie napędzać następną generację zaawansowanej elektroniki, bazującą na trendzie miniaturyzacji i najwyższym możliwym poziomie precyzji, którą wyróżnia się XTPL” – mówi Urs Berger, Dyrektor Sprzedaży na Amerykę Północną w XTPL. 

Przyjęta przez XTPL strategia na lata 2023-2026, przewiduje, że w drugim półroczu uruchomione zostanie pierwsze centrum sprzedażowe spółki. Na lokalizację wybrano Boston. Placówka zostanie wyposażona m.in. w laboratorium, w którym potencjalni klienci będą mogli zapoznać się z działaniem technologii XTPL oraz ofertą produktową w postaci modułów do wdrożeń przemysłowych, urządzeń DPS i materiałów HPM (nanotusze) — pisze XTPL w komunikacie prasowym.

„Jestem przekonany, że z pomocą Ursa technologia XTPL znajdzie się w laboratoriach wielu kolejnych instytucji naukowych oraz działów R&D firm komercyjnych, a docelowo na liniach produkcyjnych wiodących producentów elektroniki nowej generacji. Kolejna sprzedaż urządzenia DPS w USA, do uznanego podmiotu z Kalifornii, utwierdza nas w decyzji co do otwarcia dedykowanego centrum sprzedażowego w tym rejonie geograficznym. Placówka w Bostonie, Massachusetts będzie wyposażona we własne laboratorium, w którym potencjalni klienci będą mieli możliwość zapoznać się szczegółowo z naszą technologią i ofertą produktową. Chcemy być jeszcze bliżej firm, które będą pracować na naszych urządzeniach” – dodaje Jacek Olszański, Członek Zarządu ds. finansowych XTPL.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1