reklama
reklama
reklama
reklama
© Renault
Biznes |

Renault sprzeda Nissanowi 2,5% udziałów

Firma Renault planuje odsprzedać około 2,5% udziałów w Nissanie japońskiemu producentowi samochodów. Wartość transakcji jest szacowana na 362 miliony Eero.

To druga transakcja sprzedaży akcji między firmami w przeciągu kilku miesięcy. W grudniu Renault sprzedało japońskiej firmie 5% aktywów. Francuzi mają zamiar zmniejszyć swój udział w Nissanie z 43% do 15%. To kolejny krok w celu przekształcania wieloletniego modelu partnerstwa obu firm.

Grudniowa sprzedaż 10 242 900 akcji Nissana stanowiła tylko część z prawie 25% kapitału Nissana, które Renault ulokowało we francuskim funduszu powierniczym. Firma Renault poinformowała, że ogłoszona właśnie transakcja numer dwa zostanie zrealizowana w ramach programu odkupu akcji ogłoszonego przez Nissana.

"Ta transakcja pozwoli na szybsze oddłużenie i wesprze działania grupy zmierzające do powrotu do ratingu na poziomie inwestycyjnym" - podało Renault w swoim oświadczeniu.

Renault może odsprzedać stronom trzecim kolejne 180 447 100 akcji Nissana. Japońska firma była pierwszą, do której wpłynęła propozycja odkupu jej udziałów. Nissan nie zdecydował się jednak na ten krok w ustalonym okresie 180 dni.

 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2