reklama
© Wolfspeed
Biznes |

Wolfspeed kończy budowę centrum produkcyjnego

Firma Wolfspeed świętowała zakończenie prac budowlanych w Centrum Produkcyjnym Węglika Krzemu im. Johna Palmoura o wartości 5 mld USD.

Zakład produkcyjny powstał w hrabstwie Chatham w Karolinie Północnej. Fabryka będzie wytwarzać 200-milimetrowe chipy z węglika krzemu. Dzięki temu znacznie zwiększą się  moce przerobowe Wolfspeed.

"Ten obiekt jest świadectwem zaangażowania Wolfspeed w naszą lokalną społeczność i rodzimą siłę roboczą. Umacnia też naszą pozycję światowego lidera w produkcji węglika krzemu. Fabryka JP pomoże utrzymać wiodącą pozycję Stanów Zjednoczonych w dziedzinie innowacji energetycznych i przyniesie znaczące korzyści naszej lokalnej społeczności.  Przyczynimy się do wzrostu gospodarki stanu o ponad 17,5 miliarda dolarów w ciągu najbliższych dwóch dekad. Do 2030 roku stworzymy 1800 dobrze płatnych miejsc pracy" - powiedział prezes i dyrektor generalny Wolfspeed Gregg Lowe.

Inwestycja JP o łącznej wartości 5 miliardów dolarów, została sfinansowana ze wsparciem środków publicznych i prywatnych. Fabryka pomoże przyspieszyć przejście z krzemu na węglik krzemu. Jednocześnie zwiększy podaż tego materiału - niedawno uznanego za strategiczny dla transformacji energetycznej przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych. Firma przewiduje, że do końca 2024 r. zakończy się pierwsza faza budowy na terenie o powierzchni 445 akrów.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1