reklama
reklama
reklama
reklama
© aaa test lab
Biznes |

Kostaryka chce zostać partnerem USA w sektorze półprzewodników

21 marca w San Jose przedstawiciele Kostaryki spotkali się z delegacją z Waszyngtonu. Celem meetingu było przedstawienie oferty dla amerykańskiego łańcucha dostaw półprzewodników. Prezydent Kostaryki Rodrigo Chaves zaprezentował mapę drogową rozwoju tej branży.

Kostyrakańczycy opracowali strategię opartą na rozwoju talentów, ulgach, przyciąganiu inwestycji i usprawnieniach legislacyjnych. Zaprezentowali ją w zeszłym tygodniu podczas spotkania z amerykańską sekretarz handlu Giną Raimondo.

Kostaryka jest dobrze przygotowana do udziału w re-shoringu amerykańskiej branży chipów. Geograficznie jest położona całkiem blisko USA. Historycznie ona kraje są do siebie przyjaźnie nastawione. Odkąd w 2022 roku prezydent Chaves przejął rządy, pańśtwo stało się jeszcze bardziej otwarte na współpracę zagraniczną. W lipcu 2023 r. Kostaryka stała się pierwszym krajem uznanym za strategicznego sojusznika USA na mocy ustawy CHIPS i Science Act.

"Kostaryka posiada wymagane warunki, aby stać się niezawodnym i bezpiecznym regionalnym centrum inwestycyjnym dla tego sektora. W tej sposób pomożemy zaradzić zagrożeniom w globalnym łańcuchu dostaw" - powiedział minister handlu zagranicznego Manuel Tovar.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1