reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WB Electronics
Biznes |

Grupa WB wyprodukowała już tysiąc bezzałogowców FlyEye

Grupa WB w połowie marca wyprodukował tysięcznego bezzałogowca FlyEye w wersji 3.x. Wielozadaniowy system latający FlyEye to jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie systemów tej klasy.

W połowie marca Grupa WP największy polski producent technologii łączności i światowy lider w rozwoju i produkcji rozwiązań dla sił zbrojnych, wyprodukowała tysięczny egzemplarz drona FlyEye w  wersji 3.x. FlyEye został opracowany przez inżynierów gliwickiej spółki Flytronic, wchodzącej w skład GRUPY WB. Polski bezzałogowiec z powodzeniem został wprowadzony do Polskich Sił Zbrojnych, Straży Granicznej i formacji mundurowych innym państw. 

Polski FlyEye sprawdził się też w ekstremalnych warunkach bojowych – podczas wojny w Ukrainie. Jako jeden z nielicznych na świecie bezzałgowców działa nawet w zasięgu rosyjskich systemów zakłócania R-330Ż Żytiel. FlyEye  jest też ekstremalnie trudny  do namierzenia dla systemów przeciwlotniczych wroga, na które naprowadza artylerię.

Bezzałogowiec napędzany jest cichym silnikiem elektrycznym, ale przez większość czasu szybuje. Dzięki temu niemal do zera sprowadza się jego sygnatura akustyczna. Składane śmigła powodują, że charakteryzuje się niskim poziomem odbicia radarowego. Natomiast jego małe wymiary sprawiają, że jest wyjątkowo trudny do zauważenia. 

FlyEye nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń wspomagających start ani lądowanie. Bezzałogowiec wyróżnia się możliwością niemal pionowego startu wprost z ręki operatora. Lądować może na dowolnym terenie, nawet na ograniczonej przestrzeni. 

FlyEye charakteryzuje się bardzo niskim obciążeniem logistycznym. Cały system może być transportowany w zaledwie dwóch plecakach. System jest produkowany w całości w polskich zakładach.


reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama