reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pragmatic Semiconductor
Biznes |

Wielka Brytania zyskuje fabrykę płytek półprzewodnikowych 300 mm

Pragmatic Semiconductor oficjalnie otworzył pierwszą w Wielkiej Brytanii linię produkcyjną wafli półprzewodnikowych 300 mm w Pragmatic Park w Durham.

Zakład produkcyjny wytwarza chipy oparte na technologii elastycznych układów scalonych Pragmatic. Układy FlexIC firmy Pragmatic to niedrogie, zrównoważone alternatywy dla chipów krzemowych, ultracienkie, o elastycznej obudowie, które umożliwiają łączenie, wykrywanie i obliczanie, napędzając IoT w wielu sektorach, w tym konsumenckim, przemysłowym i opieki zdrowotnej. Misją firmy jest zapewnienie w ciągu następnej dekady inteligencji na poziomie bilionów inteligentnych obiektów w szerokim zakresie zastosowań.

Pragmatic Park może pomieścić do dziewięciu linii produkcyjnych, z których każda jest w stanie wyprodukować miliardy chipów rocznie. W porównaniu do standardowych fabryk krzemowych, Pragmatic stosuje mniej etapów produkcyjnych oraz bardziej skoncentrowaną produkcję, demonstrując swoje zrównoważone podejście.

Zoptymalizowany proces produkcyjny wspiera niezwykle szybkie cykle produkcyjne trwające krócej niż 48 godzin, przy, jak twierdzi firma, "bardzo niskich kosztach". Proces produkcyjny zużywa również znacznie mniej energii i wody niż typowa produkcja krzemu, a także mniej szkodliwych gazów.

Firma stwierdza w komunikacie prasowym, że zakład produkcyjny umożliwi Pragmatic sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na jej technologię. W ciągu najbliższych pięciu lat Pragmatic spodziewa się stworzyć ponad 500 wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy w północno-wschodniej Anglii i Cambridge.

"Dzisiejsze oficjalne otwarcie stanowi kluczowy kamień milowy w trajektorii wzrostu Pragmatic i dla Wielkiej Brytanii na globalnej scenie półprzewodników. Jestem niesamowicie dumny z tego, co osiągnął zespół i z ambicji naszej misji, jaką jest zapewnienie inteligencji na poziomie przedmiotu w ponad bilionie zrównoważonych, inteligentnych przedmiotów w ciągu następnej dekady. Taka inteligencja na dużą skalę może przyspieszyć cyfrową transformację w różnych branżach. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej technologii i rozciąga się na to, w jaki sposób FlexIC umożliwia naszym klientom dalsze wprowadzanie innowacji i ścieżek poprzez ich produkty i usługi w kierunku globalnych celów zerowych netto" – mówi Dave Moore, CEO Pragmatic Semiconductor, w komunikacie prasowym. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2