reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt
Biznes |

Northvolt rozpoczyna budowę gigafabryki

Szwedzki producent akumulatorów Northvolt oficjalnie ogłosił rozpoczęcie budowy gigafabryki akumulatorów - Northvolt Drei - w niemieckim mieście Heide.

"Niemcy były, są i pozostaną krajem o silnej bazie produkcyjnej. A produkcja dobrych samochodów poza silnikiem spalinowym nadal stanowi fundament naszego sektora z sektora przemysłowego. W tym celu potrzebujemy ogniw akumulatorowych wyprodukowanych w Niemczech, wyprodukowanych w Europie" - powiedział Olaf Scholz, kanclerz Niemiec podczas wmurowania kamienia węgielnego.

Gigafabryka będzie wykorzystywać energię odnawialną z energii wiatrowej, realizując misję Northvolt polegającą na masowej produkcji najbardziej ekologicznych baterii na świecie dla sektora motoryzacyjnego, przemysłowego i energetycznego. Docelowo zakład ma zatrudniać około 3000 osób, a jego maksymalna roczna zdolność produkcyjna wyniesie 60 GWh. Fabryka ma rozpocząć produkcję jeszcze w 2026 roku.

"Wspaniale jest rozpocząć ten projekt. Jesteśmy głęboko wdzięczni za wsparcie ze strony klientów, inwestorów i partnerów publicznych w tworzeniu tego flagowego projektu na rzecz globalnej transformacji klimatycznej. Heide jest dla nas jak dom - i jeśli szukasz pracy, która jest czymś więcej niż tylko misją, w regionie o najwyższej jakości życia w Niemczech, dołącz do nas" - mówi Peter Carlsson, dyrektor generalny i współzałożyciel Northvolt.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama