reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rheinmetall
Biznes |

Ekspansja niemieckiego giganta na Węgrzech trwa

W styczniu 2023 roku Evertiq informował, że założony w 1889 roku Rheinmetall rozpoczyna budowę nowej fabryki w węgierskim Várpalocie. Okazuje się, że niemiecka firma wmurowała we wtorek, 26 marca, kamień węgielny pod kolejny, czwarty już obiekt na Węgrzech. Dzięki inwestycji wynoszącej 63 mln euro, Rheinmetall zyska pierwszy zakład hybrydowy, w którym produkty cywilne i obronne będą wytwarzane w jednym miejscu.

Nowa fabryka Rheinmetall na Węgrzech będzie zlokalizowana w mieście Segedyn, trzecim pod względem liczby ludności w kraju, położonym nad Cisą na południu kraju, na wschód od Dunaju. 

Inwestycja wyniesie 63 mln euro. Dzięki niej w 2025 roku działalność próbną rozpocznie hala produkcyjna o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych, w której zatrudnionych zostanie 300 wysoko wykwalifikowanych pracowników. 

Będzie to czwarty węgierski zakład niemieckiej firmy zbrojeniowej i pierwszy zakład hybrydowy, w którym produkty cywilne i obronne będą wytwarzane w jednym miejscu. 

Nad przedsięwzięciem w Segedynie czuwa konsorcjum krajowych spółek zależnych Rheinmetall (Rheinmetall Advanced Technology Solutions Kft., Rheinmetall Polycharge Hungary Kft. i Rheinmetall Real Estate SPS Kft.). 

Czwarty zakład na Węgrzech jest wyjątkowy, ponieważ moce produkcyjne zostały rozdzielone pomiędzy cywilne jednostki biznesowe i technologie obronne — podaje HIPA.

Nowy zakład produkcyjny będzie miał na celu przede wszystkim wytwarzanie produktów dla działu motoryzacyjnego, w tym komponentów elektrycznych i produktów do wykorzystania wodoru w mobilności i wytwarzaniu energii. Jak podkreśla HIPA, zakład ten nie będzie produkował materiałów wybuchowych, amunicji ani broni.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2