reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson
Biznes |

Ericsson redukuje zatrudnienie w Szwecji

Szwedzka firma telekomunikacyjna ogłosiła, że zwolni około 1200 pracowników w Szwecji, starając się obniżyć koszty.

Zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami, Ericsson spodziewa się trudnych warunków na rynku sieci komórkowych w 2024 r. – spadku wolumenu i zwiększonej ostrożności ze strony klientów.

Aby stawić czoła wspomnianym niższym wolumenom, Ericsson zamierza zredukować zatrudnienie w Szwecji. Środek ten jest częścią globalnych inicjatyw mających na celu poprawę pozycji kosztowej, w tym redukcję zatrudnienia przy jednoczesnym utrzymaniu inwestycji o kluczowym znaczeniu dla wiodącej pozycji technologicznej firmy, stwierdza Ericsson w komunikacie prasowym.

Jednocześnie Ericsson twierdzi, że inicjatywy mające na celu zwiększenie wydajności operacyjnej będą kontynuowane w ciągu roku, ale nie podaje żadnych dalszych szczegółów na ich temat.

Oprócz redukcji zatrudnienia, inicjatywy oszczędnościowe obejmują różne obszary, takie jak redukcja liczby konsultantów, usprawnienie procesów i zmniejszenie liczby obiektów. Podejmując te działania, Ericsson będzie nadal realizował swoją strategię, aby osiągnąć wyższą trajektorię wzrostu.

Ericsson rozpoczął negocjacje ze związkami zawodowymi i spodziewa się redukcji zatrudnienia o około 1200 pracowników w Szwecji.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1