reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker dreamstime.com
Biznes |

Innoscience reaguje na pozew Infineon

Innoscience Technology oświadcza, że "stanowczo zaprzecza oskarżeniom" wysuniętym przez firmę produkującą półprzewodniki Infineon. Chodzi o pozew o naruszenie patentu przeciwko trzem podmiotom Innoscience.

13 marca 2024 r niemiecka firma Infineon złożyła pozew przeciwko chińskiej spółce Innoscience, domagając się wydania nakazu sądowego w związku z naruszeniem amerykańskiego patentu dotyczącego technologii azotku galu (GaN).

Zastrzeżenia patentowe obejmują podstawowe aspekty półprzewodników mocy GaN, w tym innowacje, które zapewniają niezawodność i wydajność zastrzeżonych urządzeń GaN firmy Infineon. Pozew został złożony w sądzie okręgowym Centralnego Dystryktu Kalifornii.

Innoscience odpowiada, że "zaprzecza zarzutom Infineon dotyczącym naruszenia patentu, jak również ważności patentu Infineon. Innoscience będzie się stanowczo bronić i jest przekonana, że wygra sprawę".

Chińczycy kwestionują również intencje Niemców w związku z tym postępowaniem sądowym, ponieważ firma ta zgłosiła patent, który – według Innoscience – ma istotne wady.

"Zwłaszcza, że nawet pobieżny przegląd portfolio patentów Infineon ujawnia, że domniemany "wynalazek" z zaskarżonego patentu został już opisany we wcześniejszych patentach Infineon. Rodzi to uzasadnione obawy, że firma ta mogła dopuścić się oszustwa wobec Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Chodzi o nie ujawnianie odpowiednich informacji podczas postępowania w sprawie zaskarżonego wadliwego patentu" – pisze Innoscience w swojej odpowiedzi. 

Chińczycy argumentują, że charakterystyka niemieckiej firmy Infineon, zgodnie z którą roszczenia dochodzonego wadliwego patentu "obejmują podstawowe aspekty półprzewodników mocy GaN" – jest błędna. Pozew dotyczy tylko niewielkiej części pakowanych tranzystorów GaN wysokiego napięcia (650V-700V) Innoscience i nie ma wpływu na zdecydowaną większość innych produktów. 

"W związku z tym pozew powinien mieć niewielki lub żaden wpływ na obecną zdolność Innoscience do wytwarzania, używania, sprzedaży, oferowania sprzedaży lub importowania do Stanów Zjednoczonych swoich produktów dla klientów".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2