reklama
reklama
reklama
© IBM
Przemysł elektroniczny |

IBM z kontraktem zbrojeniowym o wartości 576 mln USD

Amerykański Departament Mikroelektroniki Obronnej (DMEA) przyznał firmie IBM 10-letni kontrakt o wartości 576 mln USD na doradztwo w zakresie zakupu chipów dla wojska. Ponadto IBM przejęło założoną w Bułgarii firmę Pliant.

DMEA musi zachować należytą ostrożność przy zakupie mikroelektroniki na rynku komercyjnym. Firma twierdzi, że wymaga "opartej na dowodach zaufanej strefy produkcji" w ramach programu Trusted Foundry Access III. Jest to podstawa umowy z IBM.

DMEA zarządza programem od 2003 roku i jest odpowiedzialna za pozyskiwanie opłacalnego i zaufanego dostępu do krytycznej mikroelektroniki dla rządu USA. IBM informuje, że prace będą wykonywane w zakładach produkcji półprzewodników w Burlington w stanie Vermont, East Fishkill w stanie Nowy Jork, Malta w stanie Nowy Jork i Bromont w Kanadzie, a także w DMEA McClellan w Kalifornii.

Ponadto IBM potwierdził, że przejął założonego w Bułgarii, mającego siedzibę w Stanach Zjednoczonych dostawcę automatyzacji sieci i infrastruktury IT, Pliant. Posunięcie to rozszerzy portfolio oprogramowania IBM o obszary związane z monitorowaniem infrastruktury sieciowej, łącznością, kontrolą i automatyzacją w środowiskach chmury hybrydowej.

Rozwiązania firmy Pliant, dostępne zarówno jako oprogramowanie zarządzane przez klienta, jak i oprogramowanie jako usługa, są zgodne z koncepcją IBM polegającą na udostępnianiu narzędzi i usług szerszemu gronu programistów i inżynierów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2