reklama
reklama
reklama
© samsung
Przemysł elektroniczny |

Samsung Electronics otrzyma 6 mld USD dotacji z USA?

Administracja prezydenta Joe Bidena przygotowuje się do przyznania kolejnej ogromnej dotacji dla Samsung Electronics, aby zachęcić koreańską firmę do inwestowania w amerykańską bazę produkcyjną.

Najnowszy raport Bloomberga podaje, że rząd USA przeznaczy 6 mld USD dla Samsunga, aby zachęcić producenta chipów do dalszego rozwoju projektu o wartości 17 mld USD w Taylor w Teksasie. Ani rząd USA, ani Samsung nie potwierdzili tych spekulacji.

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, pieniądze mają pochodzić z puli 39 mld USD przeznaczonych na bezpośrednie dotacje w ramach ustawy 2022 Chips and Science Act. Samsung miał nadzieję rozpocząć masową produkcję w swoim zakładzie w Taylor w tym roku, ale wygląda na to, że zostanie to przesunięte na 2025 rok.

Chips and Science Act dość wolno rozdziela fundusze, ale teraz wydaje się nabierać tempa. Bloomberg donosi, że spodziewa się, że Departament Handlu ogłosi decyzję o przyznaniu 5 mld USD dla TSMC w nadchodzących tygodniach. Według doniesień, rozmowy w sprawie pakietu o wartości 10 mld USD prowadzi również Intel.

W lutym fundusz przyznał 1,5 mld USD producentowi chipów GlobalFoundries na budowę nowego zakładu w Nowym Jorku i rozszerzenie istniejących operacji w Vermont. Wcześniej fundusze przyznały 35 mln USD firmie zbrojeniowej BAE Systems na zwiększenie produkcji chipów dla samolotów wojskowych oraz 162 mln USD firmie Microchip Technology na modernizację zakładów w Colorado Springs (Kolorado) i Gresham (Oregon).

Szacuje się, że o dotacje ubiegało się ponad 600 firm.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1